| anonim_4396 a întrebat:

Buna all! am nevoie de ajutor urgent plzsad DAU FUNDA, mama me-a s-a suparat foarte rau pe mine, insa dupa mine e doar un nimic, am facut doar o gluma si s-a suparat acum nu mai vorbeste cu mine se poarta ca si cum nu as mai exista... deci, ieri m-a intrebat daca mai am teme de facut[are obiceiul asta] i-am zis ca da cand a venit la mine eu stateam intisna pe toate canapeaua si mi-a zis "daca vrei sa te ajute profesoru[se referea la ea] trebuie sa-i faci loc" si i-am zis "nu e nevoie de profesor" dar am zis-o in gluma si a zis "a da? bine atunci te las" si a plecat si nu a mai vorbit cu mine pur si simplu ma ignora...am zis sa o las sa se calmeze ca maine [adica azi] ii va trece insa nu a fost asa acum nu stiu ce sa mai facstraight face va rog un sfat [fara raspunsuri in bataie de joc va rogwinking] dau funda la cine ma ajuta cel mai mult promitstraight face

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Un "iarta-ma mami" spus cu sinceritate, cu toate"moleculele" sufletelui tau, ti-ar aduce, cred eu, iertarea!---- pentru ca, din textul intrebarii tale, transpare clar parerea de rau fata de ceea ce numesti "gluma".

Din intamplarea asta, sper ca vei intelege ca, glumele, oricui i le-ai adresa, daca nu sunt potrivite conjucturii, iti pot aduce deservicii!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am vorbit si degeabastraight face i-am zis ca a fost doar o gluma insa a zis ca nu a fost o glumastraight face a zis sa o las in pace si sa inchidem subiectustraight face

| Adry05 a răspuns:

Credti ca e prea tarziu sa ii zic "iarta-ma?" ar fi fost bine pe moment dar nha... nu mi-a venit ideea atunci cand esti in asemena faze nici nu mai poti gandiistraight face

| Adry05 a răspuns:

Eu-s de acordoh go on e foarte suparacioasa se supara din orice dar spune-i ei astaoh go on

| lola a răspuns:

Cred ca mama ta cam exagereaza. fara suparare.nu ii mai zice nimic pana se "calmeaza" [eu asa fac cu a mea] si o sa isi revina mai repede decat creziwinking

| alyna29 a răspuns:

Dar chiar nu avea de ce sa se supere asta chiar nu mi s-a parut o gluma de prost gust sau ceva de genu asta cred ca maicata prea exageraeaza

| ThrustMe a răspuns:

Vorbeste cu ea.