| мełıššα a întrebat:

Buna all`
Am o intrebare pentru useri care joaca Sims 2 universyty
Cum decorati voi camerele?
Bucataria, baia, salonul si camera?

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

(Eu am toate expansion packurile, dar cred că am voie să răspund la întrebarea ta, nu?)
Te referi la internate sau în general la case?
Dormitoarele le faceam mari şi puneam în ele de toate. În fiecare cameră dulap pentru. haine, pat, birou cu propriul calculator. În general camerele le coloram diferit doar la aceia cu care ma jucam, ca să ştiu care sunt camerele lor fără să mă tot uit pe imaginea de pe uşă, restul le făceam de o culoare. În băi puneam multe duşuri, în bucătărie cel puţin câte 2 frigidere şi aragaze.
În rest, puneam de toate pentru hobby-urile lor, bibilioteci, jocuri electronice, telescoape, etc.

Dacă te referi la case normale, cam tot aşa. În dormitoare puneam în general, pat, dulap, oglindă, o floare sau ceva pictură/sculptură interesantă. Asortam mobilierul şi puneam culori liniştitoare (bine că am şi excepţii de dormitoare negre cu pat roşu laughing ). În bucătărie prefer să folosesc mobila dintr-un singur set, şi puneam cât de multe trebuiau. Plus spălător de vase şi tocător de gunoi, întotdeauna! (le uşurează viaţa foarte mult).
În baie îmi placea să nu pun chiuvetă normală, ci dulap din ăla peste care puneam chiuveta, şi puneam mai multe dulapuri, peste unele lumânări sau flori care se potriveau cu gresia şi cu pereţii (că nu puneam întotdeauna faianţă).
Huh... Nu mai ştiu. Cert e că foloseam multe seturi din alea mari, începând de la pat până la mobilierul de bucătărie; seturi de pe netwinking