| al3_9910 a întrebat:

Buna all, am si eu o problema si as vrea sa ma ajutati.pe 30 octombrie cea mai buna prietena a mea care mi-a fost ca o mama va implini 18 ani(app o cunosc de 4 ani). eu as vrea sa ii cumpar ceva mai special, ceva care sa o surprinda in mod placut, bineinteles:X.as vrea sa ii fac o surpiza ceva.deci am nevoie de sfaturi in legatura cu cadoul, dar si in legatura cu pregatirea unei surprize, unei farse. voi ce farse dinacestea a. ti intalnit la majorate? spre exemplu luna trecuta la varul meu la majorat, eu cu fata aceasta i-am facut o "surpriza" varului meu laughing, l.am imbracat in bebelus, cu pampers dinacela mare, i-am luat si biberon, etc.eu vroiam sa ii fac o surpriza ceva de genul, amuzanta.va implor sa ma >ajutati:*:*:*big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| Bitzy a răspuns:

Salut! Referitor la farsa trebuie sa fie si pentru ea amuzanta.nu incerca sa o faci de "rasul lumii", incearca ceva care sa o amuze si pe ea.In legatura cu cadoul ai putea sa ii faci o scrisoare, felicitare in care sa iti spui tot ce simti pentru. ea de la prietena la prietena, incearca sa ii amintesti de toate clipele frumoase pe care le-ati petrecut impreuna! Incearca sa nu fie o felicitare"copiata" sa nu i se pare ceva la mana a doua.(daca stii la ce vreau sa ma refer) Pe langa felicitare pune-i un cadoas care sa ii ramana in suflet, nu ceva plictisitor! De exemplu un album cu poze care reprezinta momentele petrecute impreuna.
ideei de farse: Poti sa schimbi zaharul cu sarea. ii pui cuiva frisca pe telefon in timp ce doarme si il suni. Te duci la cineva, o faci pe suparatul, il iei in brate si ii spui ca a murit cineva. El/ea te va intreba cine si tu scoti din buzunar un bat de chibrit ars!

1 răspuns:
| Bitzy a răspuns:

Multumesc pentru funda!big grin