| xFaith a întrebat:

Buna!
As vrea sa-i fac o surpriza de ziua varului meu ( 6 ani ). Ziua lui este in martie, el sta la curte. Ma gandeam sa-i organizez o vanatoare de comori, stiti, cu indicii si biletele iar spre final sa gaseseasca cadoul meu.
Imi puteti da exemple de indicii?

Răspuns Câştigător
| AlexSpongebob a răspuns:

- Am facut si eu asta cu fratele meu laughing ( are tot 6 ani ). Eu i-am facut o harta pe care erau desenate locurile in care trebuia sa se duca. Iar cand a ajuns trebuie sa caute biletul. Pe bilet poate scrie orice ( de ex : faci 10 locuri si 10 biletele, iar pe fiecare bilet scrie o litera diferita gen : L, A, M, U, L, T, I, A, N, I! ). Sper ca te-am ajutat :3. + La multi ani varului tau! Funda?

6 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Ai putea face o harta mica care sa o tragi la xerox si sa ingropi sau sa ascunzi ceva in curte si el cu preteni sa o gaseasca

| petrica1111 a răspuns:

Cred ca o harta ar putea fi mai misto. eventual sa-i faci o chestie de pirat de pus la ochi. Si o sabie. Altfel o sa se plictiseasca. Funda! big grin

| Mihaela1964 a răspuns:

Buna.Nu-i cam mic pentru astfel de ghicitori? Nu stie sa citeasca si nici nu cred ca are rabdare sa caute un cadou, mai ales cand va primi altele...

| Railly a răspuns:

Biletele, placute din lemn pictate cu sageti catre urmatorul indiciu, carari din dulciuri, un obstacol format din cutii pe care ar trebui sa urce catre cadou ...nu stiu zic si eu... Funda?

| Neagra_Pisica_1992 a răspuns:

Buna!

Eu zic sa ii iei un tractor...thinking altceva nu stiu

| Vanesaaaaa a răspuns:

Buna,dupa mine, mai bine ii faci o harta.