| kilobot a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu daca mersul pe bicicleta cu saua ridicata ajuta la cresterea in inaltime.Astept un raspuns.

Răspuns Câştigător
| ILoveTacos a răspuns:

Uite un fragment dintr-un articol gasit pe net:

"Principalele oase la care trebuie sa lucrezi sunt coloana vertebrala si picioarele. Acestea au capacitatea de a-ti creste statura prin faptul ca sunt indeajuns de flexibile cat sa fie intinse, printr-o pozitie corecta si prin exercitii.
Cele mai eficiente sporturi care stimuleaza cresterea in inaltime sunt inotul, baschetul, strechingul, mersul pe bicicleta si kickingul (loviturile cu piciorul)."

Mersul pe bicicleta ajuta deci la inaltare, si probabil functioneaza indiferent daca saua e ridicata sau nu.

Sper ca am ajutat!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ajută la dezvoltarea muşchilor la picioare! Pentru înălţime ajută:înotul, voleiul, baschetul!

| mona a răspuns:

Din cate stiu nu te ajuta la cresterea in inaltime mersul pe bicicleta

evenso
| evenso a răspuns:

Mersul pe bicicleta in general ajuta la cresterea in inaltime indiferent cat de inalt este pus saua.

| Pufffx a răspuns:

Depinde incearca sa bei cate o cana de lapte in fiecare zi si asta de ajuta sa cresti cu vreo 2 cm in plus in fiecare an plus daca ai lua si calciu te-ar ajuta si mai mult.

| Cristian_Ion_1995 a răspuns:

Daca nu te dezvolti altfel baun lapte, iaurturi, fructe si mai stiu eu ce nu cresti normal adica vreo 4-5 cm pe an.nu te ajuta saua la nimic.

| kilobot explică:

Am vazut pe multe siteuri ca mersul pe bicicleta cu saua ridicata mai mult decat imi este confortabil imi poate lungi oasele picioarelor