| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a întrebat:

Buna all, astazi mi-am facut pierce in buric si vreau sa stiu ce sa fac ca sa nu se infecteze sau daca se infecteaza sa stiu la ce sa ma astept.Cum arata cand se infecteaza,vreau sa stiu orice detaliu legat de ingirjirea lui, ce trebuie sa fac si ce nu trebuie sa fac.(si experienta voastra legata de asa ceva)Multumesc.

2 răspunsuri:
| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg explică:

Mi s-a spus sa nu fac baie/dus timp de 2-3 zile si ma dau cu o crema cu antibiotic dar in afara de asta credeam ca se mai curata si altfel si voiam sa aud parerea si altor fete care si-au facut si la ce metode au recurs ele.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu crezi că trebuia să te informezi, adică să cauți toate răspunsurile, înainte de a recurge la acest procedeu?
Cel care ți-a făcut piercing-ul, corect ar fi fost să îți dea aceste detalii, ca măsuri de prevenire, a unor eventuale infecții.