| Porttocalaaa a întrebat:

HEY! Ce parere aveti de piercinguri in buric? Cum vi se par? E adv. ca daca se infecteaza nu vei mai putea avea copii? (stiu ca suna cam prostesc,dar vreau sa stiu sigur) As vrea sa imi fac la vara, dar am auzit ca doare f. tare si sunt mari sanse sa se infecteze. Ce ma sfatuiti! FUNDA

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Mmm,pot sa iti spun doar ca se vindeca greu, il poti agata cu hainele, e cam aiurea.Si daca nu ai abdomenul plat, sa fi mai slaba arata cam aiurea.Nu sta bine la oricine cu cercel in buric.Dar fiecare face ce vrea. Eu am in limba big grin

| corolav a răspuns:

Chestia cu a nu putea avea copii e o prostie.
N-are nicio legătura una cu cealaltă.

| Memecy a răspuns:

Ceea ce e bine de stiut însă că în zona buricului sunt niște celule (rare) care le primim prin naștere și care nu se regenerează, aceste celule apără corpul de diferite boli, viruși, ciuperici, bacterii etc, mna prin piercing tu distrugi o parte din acele celule "Tout a un prix"
și daca ar fi să analizăm cele spuse de tine vreau piercing "pentru mine" -- nefondata ideea.
Este vorba de modă adica daca e la modă să imi tai un deget hai și eu! "pentru mine" evidet nu să atrag atenția celorlalți, nici nu mă va întreba nimeni aa și tu ți-ai tăiat degetul waw cool!
In contextul actual "pentru mine " = "pentru moda, pentru ca sa ma vada ceilalti in general adica pentru toti "
Și apoi daca e să cântărim merita asta pentru un pic de atentie (pană se plictisesc ceilalți... implicit și tu "il scot cand ma voi plictisi de el" ai zis tu in fapt cand ceilalti se vor plictisi de el atunci il vei scoate.

Concluzie piercing 100% in buric vei avea laughing si o sa fie tare doar sa dai cu spirt sa nu se infecteze laughing

| TheRealDaniel a răspuns:

Daca nu este dezinfectat pierce-ul logic ca se infecteaza. dar de ce ai vrea sa faci asta? pe cine vrei sa impresionezi, corpul tau este perfect asa si fara modificari prostesti ca pierce-ul.

| Porttocalaaa explică (pentru TheRealDaniel):

Nu vreau sa impresionez pe nimeni sau chestii de genul. As vrea sa o fac asa pur si simplu pentru mine + ca peste cativa ani probabil o sa il scot cand ma voi plictisi de el.

| TheRealDaniel a răspuns (pentru Porttocalaaa):

O poti face din placere, pentru tine dar nu ca sa impresionezi pe cineva. daca chiar asta iti doresti, fa-o. ai grija ca pierce-ul sa fie dezinfectat, multa bafta