| Stalin_2493 a întrebat:

Buna all! De curand am achizitionat un cuptor cu microunde Model:Bluesky bmg20s-10 am incercat sa incalzesc ceva dar cand misc de rotita pentru a seta timpul si apas Pornire nu porneste imi arata doar ceasul digital.Care este problema? Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Acel cuptor trebuie sa aiba instructiun de folosire si din ce am vazut pe net cam toata lumea se plange de cuptor si nimeni nu are raspuns pentru intrebarile lor.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, mergi frumos la Carrefour-ul de unde l-ai cumparat si solicita sa-ti fie preluat produsul in service. Sau, cauta pe spatele certificatului de garantie, adresa service-ului din orasul tau. Intai de asta, studiaza foarte bine manualul de utilizare care este in limba romana. E posibil sa faci tu o greseala. Mare grija! Ai dreptul ca dupa 15 zile lucratoare, daca nu ti s-a returnat produsul din service, sa ceri contravaluarea achitata a produsului. Nu te lasa convins de vanzatori sa ti se ofere alt produs la schimb. Sfatul meu, mergi pe un cuptor de la LG sau Samsung. Nu e prea mare diferenta. Gasesti la 270 de lei in Carrefour de la Samsungwinking PS: lucrez intr-un CRFwinking