| simplist a întrebat:

Salut, de curand am achizitionat un calculator, are ca sistem de operare windows 10 dar am o problema, cand apas pe inchidere e ok totul cred, se inchide fara nici o problema dar cand misc mouse-ul se porneste singur, am intrat si in bios crezand ca e de la 'peripherals' dar la mouse este dezactivat. Multumesc anticipat sper sa se rezolve

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| LPCTSTR a răspuns:

Cauta "mouse", mergi in sectiunea "harware", apesi pe "HID-compliant mouse", properties, "Change settings" si se deschide o sectiune: "Power management" si deselecteaza "Allow this device to wake up the computer."
La mine mergea, poate merge si la tine.
Iar daca nu merge, scoate mufa mouseului din pc.

| simplist explică (pentru LPCTSTR):

Multumesc mult pentru ajutor! nu se mai porneste cand il misc doar ca ramane beculetul pornit, inca o data multumesc

1 răspuns: