| madaluhsha a întrebat:

Buna all.Help me urgent! Astazi dedimineata cand am deschis pc-ul am vazut pe monotor la toolbars o pata mica alba pe care nu am luat-o in considerare, mai tarziu am lipsit cateva minute de la pc (aprox.30 de min) si cand ma intorc vad ca acea pata sa marit si avea o culoarea neagra. Ce credeti ca are pentru ca am restartat pc-ul si pata este de la monitor. A, si mentionez ca astazi am sters monitorul cu o solutie de curatat geamurile.Va rog spuneti-mi daca ati mai avut probleme asemanatoare si daca stiti ce as putea face.Ms anticipat.

3 răspunsuri:
| gynutza_5762 a răspuns:

Du monitoru la reparathappy

| sudsuinededouaori a răspuns:

Ce fel de monitor ai? LCD sau cu TUB, daca ai LCD problema e de la lampa CCFL, daca e cu tub e distrusa lampa de luminozitate.

| Monikoue a răspuns:

Nu stiu ce e exact, poate spun prostii, dar stiu ceva:
1) monitoarele de calculator nu se sterg cu solutie de geam. se ster cu un spray special( intreaba in magazin)
2) aceiasi problema a avut-o si tatal meu la telefon, si din pacate nu s-a putut rezolva.
3) probabil ca pata aia vine de la " tubul" monitorului( daca are){am spus de la inceput ca nu garantez ca stiu neaparat}