| Pinq a întrebat:

Am 1.58 m si 53 kg... Vreau sa devin anorexicaaaaa...ma puteti ajuta? crying( nu stiu ce sa mai fac.crying funda

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Fără diete sau pastile,@Pinq.
Încearcă să elimini prăjelile, grăsimile din alimentație, și pune accent pe fructe și legume.
Mănâncă dimineața cereale cu lapte, la prânz mănâncă ceva mai consistent (eventual carne de pui la cuptor cu legume, supe, salate, etc.), iar seara la 6 (după ora 6 este recomandat să nu mai mănânci dacă vrei să scapi de kg în plus), mănâncă ceva ușor, eventual o salată de fructe.
Nu uita de sport! Te va ajuta foarte mult pentru a ajunge la greutatea dorită.

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Poate vrei să spui că vrei să mai slăbești puțin, pentru a avea greutatea normală, nu să devii anorexică.
Termenul de „anorexică" este spus adesea cu sens peiorativ, deoarece anorexia este o tulburare psihică, care determină persoana în cauză să aibă un program dezordonat în ceea ce privește alimentația (de exemplu o masă/2 zile), aceasta fiind astfel caracterizată printr-o pierdere anormală a greutății.
Atenție, căci anorexia are un risc crescut de mortalitate, așa că, nu te juca cu cuvintele.
Nu mânca deodată foarte puțin sperând că o să slăbești brusc, pentru că nu o să se întâmple asta.
Dacă vrei să mai dai jos câteva kilograme, creează-ți un program alimentar corect și sănătos, apucă-te de un sport pentru a crește în înălțime și a da jos grăsimea depusă, fă jogging în fiecare dimineață, plimbă-te cu bicicleta sau cu rolele, etc.
Baftă!

| Pinq explică (pentru ÉrotiqueConseils):

DA..bIne ca nu sunt f grasa.dar nu stiu ..am incercat sa tin si diete dar nu rezist iar kg in plus ma dispera..mai ales ca vine vara. Vreau sa arat bine, pentru mine nu pentru altcineva...sad

| Pinq explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Am renuntat la prajeli big grin.dar sportul...nu pot sa fac decat 20 -30 min pe zi...nici nu prea am timp.

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru Pinq):

Fără diete sau pastile,@Pinq.
Încearcă să elimini prăjelile, grăsimile din alimentație, și pune accent pe fructe și legume.
Mănâncă dimineața cereale cu lapte, la prânz mănâncă ceva mai consistent (eventual carne de pui la cuptor cu legume, supe, salate, etc.), iar seara la 6 (după ora 6 este recomandat să nu mai mănânci dacă vrei să scapi de kg în plus), mănâncă ceva ușor, eventual o salată de fructe.
Nu uita de sport! Te va ajuta foarte mult pentru a ajunge la greutatea dorită.

| Elial a răspuns:

Pai nu mai manca, bea doar apa, fa sport si ia-ti pastile de slabit(exista posibilitatea sa si mori)_hee hee

| Pinq explică:

FelIcitari! tE-am ales castigator

| mali120 a răspuns:

In primul rand, de ce vrei sa devi anorexica? Daca vrei sa slabesti, fa exerciti sau tine o cura de slabire(de la nutritionist).Nu trebuie sa apelezi la anorexitate.