| crysmaria a întrebat:

Buna:*
am 1.60 si 42 de kg...si vreau sa ma ingras dar nu pot...

am incercat multe prosti
vitamine...
dar nu avut efect
tot asa slaba sunt

cine ma poate ajuta sa imi dea un sfat cum as putea sa ma ingras

pls:sad

2 răspunsuri:
| ZoZoHeart a răspuns:

Hei. Daca te ingrasi o sa vrei sa slabesti, presupun... Cea mai simpla si ok metoda e sa faci exact pe inversul dietelor de slabit, sau, uite, asa cum iti zic eu:
Inainte si dupa masa mananca dulciuri
Mananca mai multicel seara si intotdeauna dupa 7 (seara)

Si tot asa 1-2 saptamani. dar nu te ingrasa prea tare, incerca sa ajungi la 50 - 55 kilograme, va fi foarte ok.winking

| Syto a răspuns:

Nu sunt experta dar...am mai intalnit persoane.
Ele mananca cat minim 2 persoane pe zi si nu se ingrasa si totodata mai sunt si inalte.
Presupun ca asa este metabolismul lor si al tau:).
Nu e grabii sa te ingrasi. dupa parerea mea iti faci rau:D.
Uite aici un site... poate te va ajuta:-?
http://www.dietetik.ro/cum-ma-ingras/1156.html