| maria_3624 a întrebat:

am 1.70 si 51 kg si as vrea sa slabesc putin... plss ajutorr!

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Da cat ai vrea ma sa slabesti? ...esti bine asa cum esti!
.sau vrei sa ajungi ca asta?
http://www.elady.ro/showphoto/articole/3FEMEIEANOREXICA_841565.jpg

| TeoPT a răspuns:

Dacă vrei să te adune lumea cu fărașul de pe jos când este mai cald afară, slăbește!
Ești foarte slabă, ar trebui să te mai îngrași. Măcar până la 60 de kilograme.

Baftă

| alexutza003 a răspuns:

Pai in primul randla inaltimea ta ai greutatea ideala dar daca vrei sa mai slabesti putin incearca asa : nu mai manca dupa 6 seara renunta la prajeli si la sucuri orice fel de suc cu sau fara acid si reduce din cantitatea de dulciuri fa abdomene in fiececare zi incepe cu 50 si mare nr de abdomene cu 10 la 2 zile
acum daca esti draguta sa imi dai si mie 2 likuri pe facebook unu aici http://www.facebook.com/UpStudioRO si unu aici http://www.facebook.com/....../photo.php te rog frumos

| cosmin2221 a răspuns:

Nici n-ai nevoie sa slabesti...Doamnee laughing esti slaba...pana si Basescu stie asta oh go on

| alish a răspuns:

Heyyy! Esti destul de slaba ar trebui la inaltimea ta sa ai 60 kg, n`ai nevoie sa slabesti, ci din contra sa te mai ingrasi, dar nu cu fast food ci cu mancare naturala happy.
Bafta!

| jojo_2491 a răspuns:

Eu cred ca esti bine proportionata, daca vei mai slabi nu vei arata prea grozav.

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Şi eu am 1, 70 şi 51-52 de kilograme, şi până şi medicul mi-a spus că sunt bine aşa cum sunt, şi nu cred că m-aş suporta să am la înălţimea mea 60 de kilograme, e exagerat.
Mă simt foarte bine în pielea mea aşa cum sunt, şi cred că asta e cel mai important.
În legatură cu intrebarea ta, maria, sfatul meu e să încerci să te menţii exact aşa cum eşti. Dacă chiar simţi nevoia să faci ceva în legatură cu corpul tău, ai putea să-ţi lucrezi părţile de care nu eşti mulţumită. De exemplu, eu am întotdeauna probleme cu abdomenul, dacă mă îngraş puţin, doar acolo se pune, aşa că încerc sa fac regulat abdomene.
Dacă vrei să te simţi mai bine în pielea ta, ai putea începe să faci jogging dimineaţa sau seara sau să mergi la aerobic, unde îţi vei lucra toate grupele de muşchi. Succes!

| Prăjiturică_5703 a răspuns:

De ce vrei sa mai slabesti?thinking la inaltimea ta ar trebui sa ai 60 de kghee hee

| alinzz a răspuns:

Nu stiu de ce vrei sa slabesti...Parerea mea este ca e bine sa ramai asa.La 55-60 Kg. Aaaa,esti mai tanara,ok. Daca tu doresti incearca sa tii o alimentatie nu cum spun altii, cu frunze, salate etc.Mananca mai regulat,ca sa nu mori de foame,evita snaksurile,grasimile ( iaurturi,laptele smantana etc )care contine grasime. Mananca paine neagra, salate, ma rog...regulat,cum trebuie, ce trebuie sa faci e sa eviti grasimile.Eu sper ca te-am ajutat.Mult noroc!

| NoName551 a răspuns:

Eu cred ca e destul de normala greutatea ta avand in vedere inaltimea... Dar daca vrei sa slabesti poti incerca sa mananci mai sanatos si doar atunci cand iti e foame. Poti inlocui dulciurile cu fructe. Poti renunta snacks-uri... De asemenea, exercitiile fizice nu trebuie sa lipseasca. Incearca sa faci cat mai multe abdomene. NU UITA INCALZIREA!
Succes!