| dianka_4861 a întrebat:

am 1, 80 si 60 kg cum as putea face pana pe 15 septembrie sa slabesc 10 kg sa ajung la 50 de kg? Foamea este o solutie? cand a inceput vacanta mare am avut 70 de kg dar am slabit 10 kg nemancand dupa ora 4...si nemancand paine iar daca o tin tot asa nu reusesc sa slabesc 10 kg pana la scoala macar 5 kg...va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Bogdana a răspuns:

Foamea nu este o soultie.si eu eram tot asa, si decis sa ma infometez. vrei sa stii ce s-a intamplat? Am lesinat.la scoala.parintii ingrijorati au venit la spital, oribil.si totul din cauza ambitiei.Inceraca dieta daneza:5 kg in 13 zile.
ata ce presupune meniul zilnic pentru aceasta dieta:
Ziua 1
Mic dejun: o cafea indulcita cu un cub de zahar
Pranz: 2 oua fierte si spanac fiert, plus o rosie
Cina: 200g friptura de vita cu salata, ulei si zeama de lamaie

Ziua 2
Mic dejun: o cana de cafea cu un cub de zahar
Pranz: 250 g carne fiarta, cu o cutie mica de iaurt
Cina: 200 g friptura de vita cu salata

Ziua 3
Mic dejun: o cana de cafea cu un cub de zahar si o felie paine prajita
Pranz: 2 oua fierte, o felie de sunca si salata verde
Cina: telina fiarta, o rosie, un fruct

Ziua 4
Mic dejun: o cafea si o felie paine prajita
Pranz: 200 ml suc de portocale, o portie de iaurt
Cina: un ou, un morcov ras, 200g branza proaspata

Ziua 5
Mic dejun: un morcov mare ras cu zeama de lamaie
Pranz: 200g cod fiert cu zeama de lamaie si o lingurita de unt
Cina: friptura de vita si salata verde cu telina

Ziua 6
Mic dejun: o cana de cafea, o felie paine prajita
Pranz: 2 oua tari, un morcov mare
Cina: pui cu salata verde si morcov ras

Ziua 7
Mic dejun: o ceasca de ceai fara zahar
Pranz: multa apa
Cina: 200g carne de miel pe gratar, un mar

Ziua 8
Mic dejun: o cana cafea cu un cub zahar
Pranz: 2 oua tari, spanac fiert, o rosie
Cina: 200g friptura de vita cu salata de laptuci

Ziua 9
Mic dejun: o ceasca de cafea indulcita cu un cub de zahar
Pranz: 250 g sunca si un iaurt natural
Cina: 250 g friptura de vita si o salata

Ziua 10
Mic dejun: o ceasca plus un cub de zahar, o felie paine prajita
Pranz: 2 oua fierte, o felie sunca, o salata verde
Cina: o telina fiarta, o rosie, un fruct proaspat

Ziua 11
Mic dejun: o cafea indulcita cu un cub de zahar, paine prajita
Pranz: 200 ml suc de portocale, un iaurt natural
Cina: un ou fiert tare, un morcov ras, 250 g branza de vaci

Ziua 12
Mic dejun: un morcov mare ras
Pranz: 200 g cod fiert cu zeama de lamaie
Cina: 250 g friptura de vita si o telina rasa

Ziua 13
Mic dejun: o cafea indulcita cu cub de zahar, o felie de paine prajita
Pranz: 2 oua fierte tari si un morcov mare ras
Cina: 250 g pui si o salata cu ulei si zeama de lamaie

Nu uitati:
- Legumele si fructele trebuie sa fie proaspete
- Consumati iaurt natural, degresat. Iaurtul cu fructe nu este permis
- Cafeaua poate fi inlocuita cu ceai
- Puteti consuma orice tip de peste slab - pastrav, macrou, calcan, cod
- Beti multa apa pentru ca ajuta impotriva senzatiei de foame
- Nu consumati alcool pe perioada dietei
- Dupa finalizarea dietei, regimul alimentar trebuie sa fie unul echilibrat

Rezultatele dietei variaza de la o persoana la alta, in functie si de numarul kilogramelor in plus dar si de reactia organismului tau la dieta.

16 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Nu foamea e solutia, incearca sa mananci sanatos putin, dar des si sa nu mai mananci dupa ora 20:00, poate si un sport te-ar putea ajutawinking si painea te ajuta sa slabesti daca o mananci in cantitati miciwinking nimeni nu spune ca trebuie sa stai flamandakissmai multe fructe si legume, mai putine dulciuri si grasimiwinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu zic sa incerci sa te mentii la greutatea pe care o ai. Ai mai putin decat ar trebui sa ai, iar daca mai slabesti risti sa ai ameteli (probabil le ai deja) si sa-ti slabesti organismul foarte mult... Daca vrei sa mai slabesti incearca sa slabesti treptat...

kratos
| kratos a răspuns:

Foamea nu este solutia. Sa mananci putin si des lucruri sanatoase si sa faci miscare si exercitii fizice.

| xibalba a răspuns:

Sport sport si iar sport! Jogging in special (asta daca vrei sa si slabesti si sa ai si corpul lucrat). Foamea te ajuta pe moment, cred, dar apoi e posibil sa pui dublu pe tine. Alege o alimentatie sanatoasa si sport. Bafta!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Alergare dimineata si seara. Nu mananci o ora-doua dupa nici inainte. Si dormi mult, atat cat ai nevoie, pentru a-ti restabili echilibrul. Nu sacrifica stomacul, ce te faci daca ajungi la greutatea buna si incepi sa mirosi urat?

| Bogdana a răspuns:

Cafeaua o poti inlocui cu lapte, cappucino, ceai, suc natural de portocale, ciocolata calda...

| NimeniAlta a răspuns:

La 1, 80 ar trebui sa ai 70 de kilogramestraight face

| Criiss16 a răspuns:

Pai pentru inaltimea ta e super ok! Nu e novoie sa mai slabesti.winking

Salutari!:*

| www a răspuns:

Nu foamea e o solutielaughing, bine acum nici sa mananci cat o vaca nu e bine.
Fa sport. Orice.

| viki a răspuns:

Wow, dar e foarte bine pentru inaltimea ta.happy

Răspuns utilizator avertizat
| yoanna73 a răspuns:

Sa nu mananci nu e bine.iti vei strica stomagul.nu e indicat sa slabesti fortat, pielea se va lasa sau faci vergeturi, asa ca ai grija sa nu-ti para rau.

| Slowmotioon a răspuns:

CEL MAI BN ar fi sa iti faci un program de Miscari fizice, mai ales un Orar de Abdomene in cazu-l tau, la inceput va fi mai greu dar te descurci cam dupa vreo 2 saptamini, plus ar mai putea fi Vreo 20 de min p zi de alergaree! In schimb tr sa ai grija ce maninci, in special dulciurilee! Vez u sper ca te-am putut ajuta!

| dianka_4861 explică:

Buna eu practic inotul...is la sarituri olimpiade... dar vreau sa arat bine daca nu la 50 kg macar la 55kg

| alice_6789 a răspuns:

Fa sport si incearca sa mananci moderat... fara prea multa paine si sera evita de tot painea si manarurile prea grele. cel mai bine salata seara... succesc

| Andrei_6410 a răspuns:

Parerea mea este sa faci un sport... ca de exemplu inotul. sau ce iti place tie dar sa nu fie lupte... box...pentru ca acolo nu ai prea multe sanse sa slabesti asa mult si sa nu mai faci prostia aia sa nu mananci pentru ca slabesti tu acum dar mai tarziu o sa ai probleme de sanatate... ar mai fi o varianta dar nu este prea indicata... si la inatlimea ta oricum este cam greu sa ai 50 de kg