| Anghel_Lorena_1997 a întrebat:

Buna am 11 ani și acum câteva luni mi-a venit ciclul.azi,am văzut un videoclip pe YouTube numit "cum sa Iti alegi tampoanele "și voiam sa va întreb ce tampoane trebuie sa folosesc P.S eu sunt în Anglia și folosesc always doar ca ma enervează ca se face ghemotoc

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă observi ca îți curge mult ia-ți din alea de noapte, sunt mai mari și mai confortabile. Sau folosește din alea de zi dar sa fii pregătită sa le schimbi des sa nu te pătezi. Eu am încercat de la multe forme, dar sincer Îți spun ca always sunt cele mai bune, trebuie doar sa înveți cum sa le pui.

| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara-ti din cele care se lipesc de chilot si foloseste chilot doar de bumbac, din cel normal, nu tanga, ca sa nu se mai cocoloseasca.

| Anghel_Lorena_1997 explică (pentru Violleta2022):

Am chilot normal
Și nu ma pricep la tampoane

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anghel_Lorena_1997):

Roa-o pe mama sa-ti explice cum se aplica tampoanele pe chilot, ca sa nu mai ai probleme si sa se mototoleasca, cocoloseasca sa-i ingramadeasca, ca risti sa te patezi pe haine.

| aXy99 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta.

| Anghel_Lorena_1997 explică (pentru aXy99):

Nu stau cu mama

| aXy99 a răspuns (pentru Anghel_Lorena_1997):

Vorbeste cu tutorele tau...sau cu oricine stai. Doar nu stai singura la 11 ani in Anglia?