| lasika a întrebat:

Buna am 12 ani fac 13 in octombrie de la un timp am scurgerea vaginala care este abundenta, dureri de cap, stari de voma, ameteli, nervozitate, as plance din nimica, ma enervez foarte repede, ma doare stomacul foarte foarte foarte rau si jos sub buric... m-am stricat la burta. este de la menstruatie imi vine cat de curand mi-am citit horoscopul si a zis ca voi trece prin o noua etapa in martie. credeti ca poate fi de la menstruatie? va rog repede sunt foarte speriata

Răspuns Câştigător
| iSunnyAle a răspuns:

Sincer.mai bine vorbeste cu mama ta. Nu trebuie sa iti fie rusine. Adica daca ne spui noua trebuie sa ai mai mutl curaj decat sa ii spui mamei tale. Cred ca mamele au multa experienta si trebuie sa vorbim cu ele orice.winking Succes

2 răspunsuri:
| BOOBZen a răspuns:

Poate iti vine ciclul, nu ma pricep

| just for me a răspuns:

Pai daca nu ti-a venit inca da, se poate datora din cauza acestui fapt.nu trebuie sa te sperii, in perioada aceasta au loc cele mai multe transforamari. aproape tuturor fetelor le vine menstruatia la 12-13 ani.vb si ca mama ta,vorba Alecsandrei, adica, ea va sti mai bine ce sa iti zica.se poate datora si de la alte cauze, daca zici ca te-ai si deranjat la burta thinking