| HurremSultan a întrebat:

Buna TPU.Am o prietena care a fqt 12 ani.Nu e asa dezvoltata dar are mici sani si nu i-a venit menstruatia e vreo problema?
Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nicio problemă. Menstruația apare, în mod normal, până la vârsta de 16 ani. La 12 ani este încă un copil și pot spune chiar că e bine că nu are încă menstruație, pentru că are mai mult timp la dispoziție să se pregătească psihic pentru acel moment.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Menstra apare între 12 şi 14 ani, nu este nicio problemă. Să practice un sport şi o alimentaţie cât mai sănătoasă!
Pa, pa.

| HurremSultan explică:

Nuuu

| AnnAnne a răspuns:

Nu-i nicio problema, dar..."prietena" aia nu esti cumva tu?thinkinghappy