| Tany17 a întrebat:

Am 12 ani si am un prieten de 15 ani.Suntem impreuna de 4 luni si deja am avut primul sarut.Voi ce credeti,e prea devreme? El e un baiat cuminte si chiar tinem mult unul la altul.Iar parintii ambilor stiu ca noi suntem impreuna si nu au nimic impotriva, ba chiar m impac bine cu mama lui.Insa nu stiu ca ne sarutam.Ce trebuie sa fac? Credeti ca e prea devreme? Este corect ceea facem? Ce sfaturi imi dati?

3 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu vad nici o problema, numai sa nu se ajunga la altceva. Toate au un inceput

| miolina a răspuns:

Apropo : si la 15-20 ani fata sa se trezeasca ca e insarcinata si n-are serviciu. A picat cu tronc copilul in bratele tinerilor parinti. Il veti accepta? Aveti salarii bune? Sau strambati din nas ca nu va convine. Ati discutat subiectul cu ambii parinti? Care va fi viitorul vostru? Ce veti face cand veti ramane singuri? Voi hotarati dar sa nu dati vina pe parinti, ci sa v-o asumati pentru voi. In viitor veti regreta fapta? Va uitati la stiri sa vedeti ce fac mamele tinere cu bebelusii? Ii abandoneaza. Si ce critica autoritatile situatia asta.

| Iuliana2018 a răspuns:

Atâta timp cât tu ești okay cu asta și nu ai remușcări este perfect okay.