| PierceLover a întrebat:

Am 12 ani și sunt destul de înaltă pentru vârsta mea, am 1, 72m și la picior port 39-40
Țin să precizez ca sunt fată și mi-a venit menstruația.
Mai cresc mult in înălțime, dar și în numărul de la picior?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De la 18 ani e bine sa isi faci colectia ta de pantofi care sa se potriveasca si la pensie, da vei mai creste

| Catrice a răspuns:

O sa ajungi pe la 1, 80-1, 85, cam depinde și de moștenirea genetică.
La picior o sa ajungi pe la 42-43 chiar.

| Usordargreu a răspuns:

Si eu am 12 ani si am 1, 77 si port 39-40 si eu ma intrebam accelasi lucru..deci da mai cresti ptc am intrebat o si pe doamna diriginta care e profesoara de biologie.Vei creste dar nu se va observa asa mult

| aXy99 a răspuns (pentru Usordargreu):

Ce va dau parintii sa mancati? laughing

| PierceLover explică (pentru aXy99):

Eu nu mananc mult, tati are 1.87, dadi are 1.90, tataie are 1.88
Din neamul din partea la tati

| aXy99 a răspuns (pentru PierceLover):

Se explica, sunt toti inalti. Ai perioade de crestere, posibil sa nu mai cresti prea mult. Probabil vei ajunge la 1, 8-1.82.
Daca si mama are 1, 8+ vei ajunge la 1, 85 probabil.