| Ciobanu_Georgiana_1997 a întrebat:

Am 13 ani si 155 cm si as vrea sa slabesc! Dati-mi niste sfaturi utile...

:*

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Buna!
Iti spun ce am facut eu. Nu eram grasa,dar am vrut sa slabesc la coapse.
Deci : nu mai manca paine, prajeli, paste feinoase, dulciuri. Fara suc acidulat. Fa-ti tu din morvovi etc. Mananca multe legume, bea multa apa. Inainte de fiecare masa bea cate 1pahar de apa, sau daca poti chiar doua. Numai mananci dupa ora 18:00... Fa sport. Jogging, mersul cu rolele ajuta foarte mult.
Eu asa am procedat si am slabit.
Daca nu reusesti, cauta diferite diete pe net thinking
Bafta multa!

5 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Aaa,da si mananca multe fructe![am uitathee hee] Struguri si bananele cam ingrasa.big grin

| BogdaneluluI a răspuns:

Nu mai manca atat de multa ceafa de porc.

| Amiiii69 a răspuns:

Numai manca tot ce e gras, alearga cate 30 de minute in fiecare zi din vacanta ramasa, manaca fructe, bea 2-3 litri de apa si respecta mesele principale(mic dejun, pranz, cina) iar daca sunt grasimi mananca niste fructe sau un iaurt.:*