| IcsD a întrebat:

In vacanta asta as vrea sa merg in Italia in vizita la cineva. Parintii mei sunt despartiti, locuiesc la mama. O sa merg cu bunica, mama mamei mele big grin. Ce acte mi-ar trebui? Pot sa calatorersc cu ea? Daca imi da mama si tata declaratie la notariat ca imi da voie sa plec voi putea calatorii?

3 răspunsuri:
| alexxa a răspuns:

Eu sunt in aceeasi situatie ca si tine si ultimele 2 veri le-am petrecut in Italia. Daca pleci cu bunica ta ai nevoie de procura pe numele ei de la ambii parinti si iti trebuie buletin sau daca ai sub 14 ani pasaportbig grin. Enjoy your stay in Italyhappy

| Sheridanx a răspuns:

Da.Iti trebuie imputernicire facuta la notariat de catre mama ta si cred ca tatal tau va trebui sa isi dea acordul.Cam asa ceva.

| Lavu a răspuns:

Iti trebuie procura, daca sunt divortati iti trebuie doar de la mama daca inca sunt casatoriti iti trebuie de la aman2. pe langa procura iti trebuie pasaport sau buletin[buletin doar daca ai 18 ani]

cam atat! distractie placuta!:* e super in italia am fost si eu