| Manuellllaa a întrebat:

Sper sa fie cineva care sa-mi citeasca mica poveste.
Mama mea a intrat in niste belele,datorii si chestii. Mi-e rusine de ceea ce a facut,nu-mi mai vine sa ridic fruntea.
Bineinteles numai este cum a fost inainte,tipa la mine, se enerveaza, nu ma suna..nu-mi face mancare, decat bunica. Bunica si tata ma ajuta daca am nevoie de ceva.Acum ea"mama" vrea sa plece in Italia pe 10 mai,si sincera sa fiu nu stiu ce mai simt,stiu doar ca o urasc.O urasc pentru ce a facut, verisoara mea mi-a spus ca a gresit mult ea cu mama ei,bunica mea,dar acum mama imi spune ca verisoara mea baga cearta intre mine si ea,dar eu sunt convinsa ca nu are de ce sa faca asta, e matusa ei, sora tatalui ei si nu ar avea de ce. Si in treaba asta e implicata si bunica si ea. Nu stiu ce sa mai fac. Nu stiu cum sa trec peste asta. Nu credeam ca se ajungea ca familia mea sa sufere din cauza...mamei mele. Tata se gandeste la ce e mai rau, sa bage divort daca ea mai continua. Incepe sa mintă, sa numai fie cum a fost.crying( Si nu stiu cu cine sa mai vorbesc.

6 răspunsuri:
| YOLO3e333 a răspuns:

Ce vai fi destinat sa se intample, se va intampla indiferent de actiunile sau de deciziile tale, ori ale oricarei persoane din familie. Timpul ne o sa spuna tot. Tu doar fi pregatita in caz de orice.

| Wøodenpints a răspuns:

Telenovelele dăunează.

| negat1ve a răspuns:

O fi acumulat prea multa oboseala, stres si suparare. Ar trebui sa o intelegi, sa-i fi alaturi, sa incerci sa o ajuti cat mai mult si sa petreci timp cu ea sa fiti apropiate.Acum nu stiu de ce ai ajuns chiar sa-ti urasti propia mama sau in ce relatii sunteti. Daca ea chiar vrea sa plece in Italia, ma gandesc ca tot pentru familie ar face asta, sa stranga bani sau sa trimita acasa sa achite acele datorii sa stati bine. Tu ar trebuie sa vorbesti cu mama ta de la femeie la femeie si sa incercati sa va intelegeti. Nu mai asculta bunica si verisoara, eventual cere sfatul tatalui sau incercati sa vorbiti cu ea sa vedeti mai exact care sunt problemele si de ce s-au ajuns la ele, incercand dupa sa gasiti o solutie care sa fiti toti de acord.

| ElectronicSound a răspuns:

Sa pleci de acasa, sai reprosezi foarte serios, si sa o ameninti ca o sa te piarda te tot daca n urenunta. stai mai mult cu bunica, incearca sas mai uiti de din astea si daca mama TA nu renunta ar trebui ca tatal tau sa bage divort si sa incepeti o alta viata

| NCN a răspuns:

Da e dureros stiu sentiment cand te ignora un parinte sau cand ai ura pe unu si constient/a ca nu ar trebuie sa fie asa in mare parte se ajunge la divort din cauza banilor, cand se pierde respetul reciproc sau cand e implicata bautura Daca mai ti la ea tr sa ajuti sa fie ca si inainte sa te apropi de ea intr-un fel sau altu sa ii dai dreptate mai des si daca nu ar fi trebuit sa vorbesti tu sau alta persoana apropiata de ea.Chear daca nu o sa fie in preuna a tai sa nu uiti ca se poate si mai rau e mai dureros cand iti moare unu dintre ei si tu nu ai mai mult de 12-14 ani. sper ca te-am ajutat ce sa mai zic.Da un sem de viata daca te-am ajutat intr-un fel, bafta si Dumnezeu sa fie cu tine.

| atlasscolar a răspuns:

Tu ar trebui sa-i strangii pe toti la un loc (daca ai putea) si ii intrebi pe fiecare de ce se comporta asa sau poti sa-i pui sa scrie pe o hartie fiecare ce nu-i place in aceasta "familie". Sper ca te-am ajutat, imi dai fundita?