| amaliaamely a întrebat:

Buna am 13 ani si am 55 de kg si vreau sa slabesc mult de tot sa nu am burta si sa am vreo 45 de kg,,,happyas dori ceva sfaturi! Dau funda:X:X:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru slabit : o dieta usoara combinata cu un program cat poti de strict al orelor de masa (nu mananci dupa ora 19:00)
Pentru scapat de burta: program de alergat; alearga macar trei zile pe saptamana, minimum un kilometru/zi.
Cantareste-te si masoara-te la inceput si dupa prima luna apoi compara si trage concluzii. Succes

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce înălțime ai?
La vârsta de 13 ani este recomandat să practici un sport de înălțime, o alimentație echilibrată cu multe fucte și legume proaspete.
Lasă slăbitul că ți-a intrat ție în cap!
Pa, pa.

| Robieski a răspuns:

Buna am si eu 13 ani, dar am 44, 5 kg iti zic cum sa slabesti dar nu fa muuuult efort fiindca esti baiat si poti face hernie!
1. Mergi cu bicicleta
2.Alergi/mergi pe jos
3. tine o dieta
4.las-o mai moale cu carnea
5. Exercitii de gimnastica!
Imi dai funda?

| UnOmGanditor a răspuns:

Trebuie sa te consulti cu un medic pentru o dieta sau un program sportiv pentru ca fiecare are un metabolism divers si ce se aplica la altii nu neaparat se aplica la tine.