| Diana_Ramona_Bratu_1997 a întrebat:

Am 13 ani si am o problema. Fetele de la mine din clasa au sani specifici varstei lor,in schimb eu nu am deloc nici macar nu se vad.Ele sunt inalte bine facute plinute,au sani au menstruatie, in schimb eu sunt mica de statura slaba si nu am nimic din toate astea. sad Va rog sa ma ajutati.

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Pai ca sa cresti in inaltime ai putea sa faci un sport dintre baschet, inot(inot pe vremea asta daca gasesti unde sa fie acoperit), handbal...
Despre menstruatie nu stiu de ce ti-o doresti asa de tare...
Iar sanii o sa-ti creasca stai linistita.

| Danysan a răspuns:

Mai ai timp sa cresti -Inca esti foarte mica.Plus ca asa e felu tau. Mutlumeste-te cu ce ai si mai ales ca esti Sanatoasa!

| Snowfall a răspuns:

Nu ai ce sa faci, asa este organismul tau; dar oricum ai doar 13 ani te vei mai dezvolta cu timpul.

| Mihaelazet8 a răspuns:

Tu te dezvoti mai greu! vor aparea si astea pe parcurs! daca esti asa ingrijorata ii poti spune mamei tale sa te duca la un endocrinolog, e un medic ce se ocupa cu astfel de probleme! bafta!

| AlinaElenaBrinza1998 a răspuns:

Sincer,nu te ingrijora prea tare...intreb-o pe mama ta..cam pe la ce varsta i-a venit menstruatia etc. daca si mamei tale i-au inceput toate tarziu asa va fi si pe la tine... daca problema persista mergi la un medic specialist