| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor ma puteti ajuta si pe minesad?
Eu am pe picioare firul de par gros, ma epilez cu epilator si va spun sincer ca se vad groaznic picioarele mele dupa epilaresad. Nu stiu ce sa mai fac, folosesc intotdeauna dupa epilare crema de galbenele dar nici un rezultat.Sa va explic cum mi se vede sigh :deci, dupa epilare imi raman niste punctulete negre si in unele locuri firele care nu au crescut si au ramas (nu pot sa le smulg deoarece sunt asa sub piele micute) se vad foarte urat.Nu pot sa port o rochita, pantaloni scurti, trebuie intotdeauna sa imi iau stranpeni pe mine.Acum vara nu o sa pot purta intotdeaua strampeni ca este cald. Spuneti-mi si mie ce sa fac, va rogsad
Multumesc celor care raspund si care ma ajuta!

2 răspunsuri:
| JustABelieber a răspuns:

Atunci foloseste crema depilatoare! si e gata!

| Mirunafull a răspuns:

Buna.si eu aceeasi problema ca si tine.dar eu dupa epilare folosesc
penseta.mi le smulg si nu prea se mai vad.sunt oribile punctele alea negre doarece am firul de par gros si epilatorul mai mult le rupe decat sa le smulga... sper ca ti-am fost de folos!