| Kazumi a întrebat:

Acum 6 luni m-am tuns scurt si am pastrat forma.M-am gandit si il vreau lung gen pana la umeri si as vrea sa creasca cam pana la sfarsitul lui august sad (desii stiu ca e imposibil).Ce remedii stiti ca sigur functioneaza in afara de uleiul de ricin.

2 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Sa-ti speli des parul. Daca vrei cam pana la sfarsitul lui august zic ca macar la 2 zile, taie-ti varfurile cam odata pe luna, i-a vitamine ( preferabil vitamina E, A, etc. ) si nu ti-l arde foarte mult... Funda?

| 愛日本 a răspuns (pentru Rakanishuu):

Gresit!
Nu e deloc bine sa iti splei des parul, cu cat il speli mai mult si cu cat il piepteni mai mult cu atat vor cadea mai multe fire si va aparea matreata. Varfurile trebuie taiate o data pe luna, foloseste ulei de ricin si tine parul impletit. Sau un leac babesc : date cu petrol :-s