| anishk a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa stiu cum se saruta frantuzeste? Am fost impreuna cu un baiat si m-am sarutat normal cu el. Apoi m-a intrebat daca stiu sa sarut frantuzeste. Mam inrosit la fata si n-am raspuns. HELP!

14 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Sarutul frantuz e cel in care limbile se impletesc.
http://www.kissingknowhow.com/images/frenchkiss.jpg

| єℓєηα a răspuns:

E greu de explicat.
Uita'te aici http://www.codrosu.ro/......tat-video/

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Eu nu cred ca nu poti invata teoretic cum se face...numai practicwinking Nu te rusina spune-i prietenului tai adevarul pana la urma nimeni nu s-a nascut invatathappy. nu a stiut nimeni la inceput cum s-o faca. O sa vezi doar trebuie sa incerci si sa faci ceea ce face si el si totul va fi binehappy Asa am fost si eu ca tine prima data imi era teama ca nu o sa reusesc si ca ma voi face de ras si aveam mari emoti insa am incercat si totul a fost binehappy Incercarea moarte n-are! Baftakisskisskiss!

| Bubble a răspuns:

Folosesti si limba. dar incet nu eu bagi direct in gat

| YLLL a răspuns:

Totul vine de la sinehappy nu exista niciun site care sa te invete.Lasa-te purtata de vallaughing
Succes!

| romanionu a răspuns:

Pe romaneste...iti bagi limba ta in gura lui.
Si reciproc desigurlaughing
Dar ca trebuie sa o faci mai incet mai frumos...nu dintr-odata

| anamariaiuliana a răspuns:

Eu am 12 ani si nu am sarutat frantuzeste dar stiu ca acest sarut este cu limba si eu cred ca la 13-14 ani o sa ma sarut mi-se pare scarbos dar tu decizi bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cit ai, 13 ani? Pai uite, sa-l pupi pe obrajori, asta inseamnabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa zic nici eu nu stiu tot caut sa invat da nu gasesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey.nu te speria si eu am avut aceeasi problema prietenul meu vrea sa ne sarutam frantuzeste si eu am tot 13 ani intr-o zi m-a luat prin surprindre si nu trebuie sa stii ci sa te lasi purtata de val iti urez bafta...happy

| xoxo_6268 a răspuns:

Ii bagi tipului limba in gura, teoretic vorbind. Gasesti o gramada de sfaturi pe google, dar nicio reteta minune. Parerea mea e sa ai respiratia proaspata si sa te lasi dusa de val. Inca ceva, nu te mai intimida asa de repede si ai mai multa incredere in tine. Oricum, daca baiatul respectiv e indragostit de tine nu-i va pasa ca n-ai experienta.

| sandu_5803 a răspuns:

Sarutul frantuzesc este sarutul cu limba! va sarutati si va atingeti limbile in gura...etc! ady_lacky@yahoo.com

| andaaaaa a răspuns:

Nu e ceva care se invata teoretic, ci practictongueeu am fost luata prin surprindere cand primul prieten m-a sarutat asa si pe langa faptul ca am fost speriata, am trait o senzatie f fainabig grinasa ca daca ii place de tine te va invata el practic fara sa ti-o zicatonguesi mi se pare urat din partea lui sa te-ntrebe, trebuia sa treaca direct la treabalaughing(e mai romantic asatongue)