| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si vreau un sfat:sa incep cu inceputul: m-am mutat de un an si cateva saptamani in Timisoara din Galati impreuna cu familia.Acolo au ramas cei mai buni prieteni ai mei, cei mai buni colegi, cei mai bune persoane din viata mea. Chiar si animalutele. In acea perioada, colegii mei s-au cam suparat pe mine deoarece le-am spus prea tarziu de plecarea mea. In acea perioada, nu stiu din ce motiv m-am certat extrem de tare cu un coleg de banca, cu care ma intelegeam destul de bine. Iar acum, in ultima saptamana, am voribit, noi doi, despre relatii: el a avut o relatie cu colega mea cea mai bna, dupacare s-a indepartat deoarece un alt coleg s-a apropiat mai mult de ea decat ar fi trebuit. Acum el ar vrea o alta relatie cu alt cineva. mi-a aratat un dialog intre el si o prietena de-a lui care ea ii spunea lui "nuttela mea, ciocolata mea" etc.
In orice caz, in timp ce vorbeam despre asta, el la fiecare mesaj imi rimitea cate un pupic ( :* ), sau chiar mai multi. Eu ii raspundeam la fel.si am ajuns sa vorbim in fiecare zi dimineata cam 30 de minute si seara cam 2-3 ore bune pe facebook. Eu am inceput sa am cateva sentimente pentru el, dar el nu stiu ce simte pentru mine. E mai complicat, ce ar trebui sa fac in aceasta situatie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te place mai mult ca sigur insa o relatie pur virtuala are sanse foarte mici de reusita. Puteti continua dar eu ti-as sugera sa-ti faci un prieten real cu care sa ai contact fizic, care sa te scoata la plimbare in 2, sa-ti fure cate un pupic, sa-ti spuna vorbe care sa iti infioare tupul si sa puna in miscare roiurile de fluturasi care sunt cnvins ca au inceput sa-si faca aparitia.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu sunt suficiente cateva sentimente, asteapta sa se adune mai multe, si la tine dar si la el.

| T0T a răspuns:

Să ai răbdare. Vezi unde se ajunge.

| AnonimGirl010101 a răspuns:

Da, stiu ca o relatie in mod virtual are sanse foarte mici de resusita, dar ne cunoastem de 12 ani. In plus, anul trecut in vara am mai fost pe acolo sa ii vizitez. Pe atunci, nu cred ca avut ceva sentimente pentru mine. Insa, acum, ca am inceput sa vorbim pe net, tot imi ma intreba:"De ce a trebuit sa pleci? de ce nu ai mai putut sta putin?" eu ii explicam acelasi lucru de fiecare data dar dupa aia devenea mai insistent si imi zicea:"Deci, la vara vei mai veni invizita, nu?", eu ii spuneam ca nu sunt sigura iar el imi spunea:"aha! Dei sunt sanse sa vii happy, ei dar pana la urma nu conteaza, vei veni tu, te oblig" Si lucruri din astea, dar va dati seama ca el glumea cu vorba "te oblig" incerca sa ma faca sa rad laughing. Adevarul e ca si mie imi este dor de prietenii mei. Eu incerc sa vin, dar distanta Timisoara-Galati este destul de lunga. Si in plus eu nu pot ajunge acolo decat cu trenul si drumul este destul de costisitor. Noi continuam sa vorbim pe facebook, nu imi dau seama cum putem sa vorbim 3 ore fara sa ne oprim din scris. laughing Totusi, ma simt putin ciudat, nu am mai avut aceste sentimente pana acum.