| Anto3457899 a întrebat:

Sunt la liceu si pot spune ca este ceva între mine si un coleg. cu toate ca el are o relatie. imi face câteva avansuri, in fiecare zi este prin preajma mea. Noi suntem si prieteni foarte buni si avem anumite joculețe. a început sa imi placa de si lui cred deoarece... nu știu o relatie ca asta dintre noi nu am mai avut pana acum. adică este ceva la mijloc si de mai mult timp am stat si in Aceasi banca, de atunci a început... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| sweetangels a răspuns:

Tie ti-ar conveni sa vezi ca iubitul tau face joculete si flirteaza cu alta? nu stiu cum pot fi unii atat de egoisti, sa se gandeasca doar la ei si sa calce asa peste oricine, e drept, de vina e si el ca e implicat intr-o relatie si face toate chestiile astea, dar daca vrei sa nu te ia de fraiera, intreaba-l asa: vad ca te cam dai la mine, perfect, spune-i la prietena ta ca totul intre voi s-a terminat si hai sa iesim noi doi in oras. vezi ce zice, daca te refuza e clar ca nu te iubeste pe tine, daca accepta, te poti baga intr-o relatie cu el.

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nu stiu, pare ceva de domeniul paranormalului cu joculete si chestii.Mai bine il pupi ca sa fii sigura ca nu`i vreun monstru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te apropii si mai tare de el, sa vorbesti cu el, sa afli daca tine la tine cu adevarat, si dupa sa incerci sa fii impreuna cu el

| Anto3457899 explică (pentru anonim_4396):

Dar are prietena

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anto3457899):

Se desparte

| BogdanBz a răspuns:

Discuta cu el. Fii sincera si deschisa si spune-i exact ce simti tu pentru el. Chiar daca are prietena, daca lui ii place de tine si vrea sa fie cu tine, inseamna ca relatia care o are nu merge si poate a gasit in tine ceea ce cauta. Comunicarea e cea mai buna solutie. Daca el chiar simte ceva pentru tine ti-o va spune

| Anto3457899 explică (pentru BogdanBz):

Nu pot sa risc sa-i zic atât timp cat este in clasa cu mine. daca nu sentimentele nu sunt reciproci... da știu proverbul,, Daca nu Riști, nu câștigi "
Offf