| blueeyedgirl a întrebat:

Am 13 ani sunt fata 1m57, 52 kg ...deci plinutzatongue in orice caz nu am ajuns sa se faca cerc in juru meu sa radahappylaughing dar am o PROBLEMA! Transpir la subrat in aproape orice tricou adica in toate dar am numai vreo 2-3 in care nu se vede big grin si nu pot sa le port numai pe alea ...pffff mi se spune ca e normal dar e inestetic si cand merg la o petrecere nu vreau sa para ca am mainile legatelaughing plzzz ajutoor ceaiuri orice 10x

Răspuns Câştigător
| patty32 a răspuns:

Buna :*
Tratamente naturiste iti recomandbig grin
Infuzia de salvie [Se pune o lingura de planta la o cana de apa clocotita, se acopera, se lasa 10-15 minute, se strecoara apoi se bea. ]
Sa faci bai locale sau generale cu decoct din frunze de nuc. Se pun 100 g de frunze uscate la 2 l apa si se fierb timp de 10-15 minute. Se pune decoctul in cada cu apa calda si se fac bai generale sau locale timp de 20 de minute.

4 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Stai liniştită. Cunosc o fată care are 12 ani 1. 68 (parcă) şi 60 de kg. Pentru transpiraţie nu ai ce să faci, vara de abia a început, de acum în colo e problema.Foloseşte deodorant (solid sau spray). Şi da, e normal.La petreceri, încearcă să porţi maiouri şi în geantă (gentuţă trebuie să ai) cumpără-ţi un deodorant din acela mic.Atunci,dacă transpiri în maiou nu se vede şi dacă miroşi, foloseşte deodorantul. Succes!

| strumfi a răspuns:

Incearca cu ceaiul de salvie are un gust cam naspa dar am inteles ca isi face efectul.se beau 3ceaiuri pe zi neindulcite cu 1/2ora inaintea meselor principale.revin cu alte solutii. sper sa ti fie de foloswinking