| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am 14 ani si acum ceva timp am fumat timp de o saptamana. i-am spus mamei.[mi-a spus sa nu mai fumez].
Astazi iar am fumat o tigara impreuna cu o prietena.
Nu sunt dependenta de ele dar vreau sa fumez! sad
Imi plac tigarile!:X
Nu vreau sa fumez pachetu` pe zi, dar macar una la o saptamana!
nu stiu cum sa fac sa o conving pe mama sa ma lase!crying
Sfaturi?!straight face
Nu vreau raspunsuri gen"nu te apuca de fumat","nu sunt bune"!
Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| kri a răspuns:

...chiar nu stiu ce sfat sa iti dau, eu nu sunt de acord cu fumatul dar na, daca incepi sa fumezi de acum asa o a te inveti.dar totusi na... fumeaza acum dar fumeaza putin.ca nu e bine mai ales daca esti minora

7 răspunsuri:
| Enma a răspuns:

Nu cred ca are cum sa te lase... adica sti cum is parinti pur si simplu iti pastrezi din banii sau cand iti mai da bani sa iti cumperi ceva pastrezi si pentru cateva tigari am aceeasi varsta ca tine nu stiu eu ma descurc happy nu ii spui mama vreau bani de tigari straight face... mai asteapta sa se obisnuiasca cu ideea nu tacani si poate face crize

| Saya_1767 a răspuns:

Nu te apuca de fumat, nu sunt bune...La 30 de ani o sa iti taie picioarele, faci cancer, se inegresc dintii...Chiar vrei?
Mai bine fumeaza un creion, ca eu asa fac si ma simt bine.

| Sunshine_9509 a răspuns:

Cati ani ai?
Daca esti minora, nu are cum sa te lasa mama ta

| raluckutzaraluckutza a răspuns:

Ai sa vezi ca maine poimane ai sa mori pentru ca ficatul tau e inca in crestere, si o sa mori treaba ta!

| oanaoana1995 a răspuns:

Pai daca o sa fumezi una pe saptamana cu timpu o sa fumezi mai mult pentru ca odata ce te apuci de ele chiar daca incerci sa te lasi nu mai poti.se tin ele de tinein plus a doar 14 ani nu cred ca mama ta o sa fie de acord sa te apuci de la varsta asta mai ai putina rabdare si roag-o pe prietena ta sa nu mai fumeze in preajma ta

| ana_5424 a răspuns:

Da dar convingeo in felul tau.chiar iti plac? intra pe aidiul meu bindy_wais_98ok

| bones47 a răspuns:

Salut. Si eu am aceeasi varsta ca tine si aveam aceeasi problema ca tine. Ma ascundeam de parinti. Intr`o seara aveam pachetul de tigari in blugi si pur si simplu mi-a cazut din buzunar. Am avut o mica cearta cu ai mei, mi-au zis sa ma las de fumat, dar am continuat sa fumez. Pana la urma s`au obisnuit cu ideea.