| papushikadulcee a întrebat:

Am 14 ani si am avut un prieten timp de 2 luni si ne stim de mult timp iar el acum are alta iubita, eu stiam dar l-am sunat pentru ca imi era dor de el, ma gandeam la el si il si visam.
Ieri ne-am intalnit si am ras, am glumit iar ea ii trimitea mesaje. ma simteam foarte prost. dar la cat de dor imi era de el am mai stat iar cand vroiam sa plec a venit sa ma pupe pe obraz de ramas-bun iar eu am intors capul si ne-am sarutat... nu stiu de ce am facut asta dar asa am simtit. El nu maia re minute si nici eu si nu putem sa vorbim... Ce sa fac? Eu il iubesc mult si am observat si ca el inca mai tine la mine ppentru ca ma lua intruna in brate. Ce sa fac? Cum sa ii spun? Imi este si rusine atata timp cat are o prietena. Pliss HELA! DAU FUNDA SI VOT! multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Letticia a răspuns:

Incerca sa vezi daca baiatul te place cu adevarat. Daca asa este, spune-i:
''Sti, intr-un fel ma simt prost...Tu ai iubita si ne-am sarutat si ma gandesc ca ar trebui sa te decizi daca vrei sa mai fi cu ea sau cu mine.Imi pare rau pentru fata, ea nu a gresit cu nimic si nu ar fi corect nici din partea ta sa o minti.Nu sunt genul de fata careia ii place sa distruga relatii!''
Daca baiatul nu vrea sa se desparta de ea dar, sa fie si cu tine...ar trebuii sa ramaneti amici, pentru ca presupun ca nu ai vrea de ce de exemplu dupa ce isi petrece dupa-amiaza cu tina sa se duca la fata respectiva si sa o sarute, etc.
Sper ca o sa fiti impreuna!

| papushikadulcee explică (pentru Letticia):

Multumesc mult pentru sfat, chiar acum il voi suna de la sora mea!

| Letticia a răspuns (pentru papushikadulcee):

Cu placere!

| AndraLavvy a răspuns:

N`are de ce sa iti fie rusine! El te-a inselat pentru ea! Revino-ți, ai tot dreptul sa vorbesti cu el! Fara frica :*, orice s-ar intampla nu e nimic grav daca o sa stie si el ce simti :*. Fruntea sus! Cu curaj >; d