| AlePisicuta a întrebat:

am 14 ani si am cateva idei pentru povesti, una dintre ele ar fi despre o fata jumatate inger jumatate om ( mama ei era inger) si Lucifer.Lucifer vrea sa preia controlul pamantului si al cerlului, ar fata are o voce care, atunci cand incepe sa cante, adoarme toti ingerii.Pe parcurs fata se indragosteste de Lucifer, dar pamantul ramane un loc luminos.Finalul ar fi ceva asemanator cu povestea Persefonei, rapita de Hades, dar care se poate intoarce la mama sa. Ce parere aveti in legatura cu povestea aceasta?

8 răspunsuri:
| sophieLY a răspuns:

Nu prea am inteles mare chestie, dar se vede ca esti creativa si citesti mult, deci iti urez mult succes. Vreau si eu sa vad povestea cand o termini.
Apropo, o publici undeva (Wattpad, Facebook)?

| AlePisicuta explică (pentru sophieLY):

As vrea sa o public pe facebook, dar nu prea stiu cum...

| sophieLY a răspuns (pentru AlePisicuta):

Iti faci o pagina pentru Facebook, dar iti sugerez sa o postezi pe Wattpad, ca e mai bine acolo.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Mi se pare foarte interesant... dar ar fi si mai interesanta, daca as aparea si eu in poveste. Un inger cu sabie laser, care canta la harpa. ce zici Primesc rolu?

| AlePisicuta explică (pentru PreaDulcePreaFin):

In minea mea ingeri sunt lacomi si rai (ma rog, majoritaea) dar daca vrei poti fii unul dintre dracusorii cei buni, ce zici?

| ana5 a răspuns:

Este draguta...

| copchiluCUîntrebăriDOI a răspuns:

Pfpfpf laughing pe Lucifer tot din carti l-ai luat? laughing

| PopetRebeca a răspuns:

Pai trebuie sa te gandesti in primul rand daca ai destula actiune pentru a scrie mai multe capitole, pentru ca pare usor la inceput. E destul de draguta povestea ..nu am inteles finalul, dar merita sa incerci happy