| mymi_2143 a întrebat:

am 14 ani si am cosuri (acnee) si nu stiu cum sa scap miau ram
as si urme, spuneti-mi si mie cum sa scap

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

| frumusik96 a răspuns:

Ti-au ramas urme ca le-ai rupt nu-i asa? Eu am folosit mereu zinerit.
Si-a mers

| OrangeJuice a răspuns:

Raman la parerea mea ca Isotrexin e cel mai bun.Sau Roaccutane(care are multe efecte adverse si de aceea s-a facut Isotrexin care seamana cu Roaccutane)Am avut acnee si asta m-a scapat. Urmele trec.Eu nu mai am decat cateva si eram plina

Răspuns utilizator avertizat
| slayer666 a răspuns:

Legat de Zineryt trebuie sa iti spun ca ma cam indoiesc de el. Stiu ca un coleg de-al meu folosea Zineryt si intr-adevar nu mai avea asa mult cosuri pe fata dar i-au iesit cosuri pe spate si umeri. Si cosurile in zona aia sunt mult mai nasole. Ma rog, faci cum stii dar poti sa vezi cum merge treaba si cu clearogen. http://www.clearogen.ro