| bstancu a întrebat:

Cum scap de cosuri... am acnee, cosuri, cosuri negre. etc.
va rog spuneti-mi ce sa fac sa scap de ele.
mersi mult

Răspuns Câştigător
| Pιxxιε a răspuns:

In primul rand nu te atinge de ele! Exista mii de creme.dar daca vrei ceva natural.masca cu miere de albine si scortisoara, tii in jur de 1 ora 2.nu mai putin.dar sa stii ca nu da rezultate din prima.thinking puncte negre.eu folosesc o metoda destul de buna.te speli pe fata cu spuma de ras.si peste spuma de ras vii cu mai putin de 1 sfert de pumn de malai si freci.in fine suna ciudat dar merge.si pentru cosuri combina ou de exemplu cu ulei de masline.si mai sunt cateva retete.dar eu zic ca astea dau rezultate. daca nu vrei sa te chinui cu masti.cu un ac intepi punctul negru si apoi il scoti, dar nu iti recomand asta si la cosuri, pentru ca iti ies mai multe:p. Sper ca te-am ajutat!happy

6 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

1. Ceaiul verde
Datorită antioxidanţilor din conţinutul lui, ceaiul verde este un remediu excelent pentru acnee.

2. Uleiul de măsline
Acizii graşi esenţiali din uleiul de măsline sunt necesari pentru buna funcţionare a organismului şi hrănesc pielea.

3. Nucile
Datorită conţinutului bogat în omega 3, tenul tău va căpăta un aspect mai curat, mai luminos şi catifelat. Alte surse de omega 3 găseşti în somon, macrou, anşoa, sardine, uleiul de seminţe de in, avocado.

4. Fructele de pădure
Sunt bogate în fitochimicale care protejează celulele epidermei.

5. Alimente bogate în zinc
Cele mai bune surse de zinc le găseşti în ficat, carnea roşie, gălbenuşul de ou, stridii, produse lactate degresate, alunele. Zincul are proprietăţi antibacteriene şi este esenţial în producerea uleiurilor naturale ale pielii.

| madalyna a răspuns:

Sau cu pudra sau cu acest produs care se numeste agneon întăreşte capacitatea naturală de apărare a pielii
conţine substanţa activă PraventinTM, o proteină extrasă din lapte (lactoferină), care se obţine printr-o procedură specială şi care ajută la încetinirea dezvoltării bacteriilor ce determină instalarea acneei
reduce înroşirea pielii şi previne formarea coşurilor
datorită efectelor sale antioxidante, îmbunătăţeşte aspectul şi starea de sănătate a pielii
Este suficientă administrarea unei singure tablete pe zi timp de cel puţin două luni (8 săptămâni).

Nu te îngrijora dacă pe termen scurt vei constata o înrăutăţire a pielii – aceasta poate fi cauzată de o modificare a compoziţiei sebumului şi de activarea mecanismului natural de curăţare a pielii. Pentru efecte scontate se recomandă administrarea Acneon pe o perioadă de minim 2 luni (8 săptămâni) însă, produsul poate fi utilizat şi pe termen lung.

| croissant a răspuns:

In primul rand, trebuie o igiena stricta. si nu trebuie umblat cu mainile pe fata, e chiar recomandat sa nu se atinga deloc fata, pentru ca pe maini sunt cei mai multi microbi. iti recomand si un lapte demachiant de la CLAS, cu migdale dulci si gabenele, de folosit dimineata si seara. trebuie sa renunti la tot ce contine cofeina si menta! Altii recomanda produsele Dermogent, sau Revitol Acnezine. In nici un caz produse magice de la Avon, Oriflame, Vichy sau altele Oricum, cea mai importanta e igiena!

| OrangeJuice a răspuns:

Isotrexin.Am avut si eu acnee acum un an si am scapat de ea in 3 luni cu Isotrexin.

| laura_2173 a răspuns:

Pai ia un vas si pune apa fierbinte in el si tine.ti fata la abur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa urmezi un tratament bazat pe produse naturale, cum ar fi: plante, fructe si chiar legume.
Poti cumpara crema pentru tratamentul cosurilor Clearasil din farmacii si magazinele de specialitate la pretul recomandat de 18.90 RON.