| Loredana96 a întrebat:

Buna,am 14 ani si de vreo 2-3 zile am niste scurgeri de culoare maronie-cafenie.Menstruatia imi vine pe 16 si e regulata, adica am vreo 4 luni decind imi vine in aceiasi zi.
Vreau sa mentionez ca saptamana asta am avut mari stresuri, certuri intre parinti in care am fost si eu imiplicata. POate asta e cauza? Nu vreau sa plec la ginecolog, totusi am doar 14 ani.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt scurgeri vaginale. Sunt normale, stai liniştită.

| Chαяtreux a răspuns:

E ok, stai linistita. Daca esti stresata tare, menstruatia poate veni mai tarziu sau mai devreme.

| Iubibilăă a răspuns:

Scurgerile fac paarte din pubertatea fetelor.
Nu te ingrijora.

| Ioana300 a răspuns:

Nu nu aceasta este cauza si mie mi se intampla asa, marog am doar 12 ani dar mie de obicei cand mi se intampla asa ori se pregateste sa vina ori numai vine luna aceea decat asa.Am inteles ca nu trebuie sa fie neaparat sangewinking

| daenerys a răspuns:

Asta depinde. Ti-ai inceput cumva viata sexuala?

| Loredana96 explică (pentru daenerys):

Nu,Doamne fereste!

| daenerys a răspuns (pentru Loredana96):

Aaa atunci e cum zic fetele, sunt scurgeri normale care ti se vor regla si ele cu timpul.(ma refer la culoare si consistenta ) tongue