| Extraterestru2 a întrebat:

Am 14 ani si ma pregatesc de Examenul de Capacitate, doar ca... anul asta m-am dus pe apa sambetei. Daca pana acum la matematica aveam medii de 9 catre 10, acum de abia am 7 crying( nu stiu ce s-a intamplat cu mine, la Matematica PUR SI SIMPLU nu mai inteleg ABSOLUT nimic! Am avut si o luna mana stanga rupta(asa ca eu fiind stangaci am fost cel mai ghinionist). Nu mai suport! Fac incontinuu simulari de teste,dar nu am habar despre ce e vorba la subiectul al III-lea. Meditatii, fac si de alea! Dar pentru ca sunt in mediul rural profesorul care il am parca nu prea inteleg de la el dar imi e rusine sa ma retrag, dupa cei 4 ani de meditatii. VA ROG ajutati-ma! Simt ca mor cand vad ce visuri aveam la sfasit de a saptea( licee cu medii de peste 9, 20) si acum sa vad ca la romana sper chiar si la un 10, dar la mate nu stiu daca iau un 7 crying(

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Trebuie sa te concentrezi si sa inveti.
Iar la meditatii intreaba tot ce nu stii.

| xanadu a răspuns:

Eu iti recomand o aplicatie pe telefon cu care ai putea sa revezi intr-un mod mai interesant lectiile pe care le-ai pierdut. Are si exemple, poate te ajuta. E vorba de aplicatia Mate10 Gimnaziu - are versiuni pentru Android/iOS.
Cauta pe siteul http://www.edu10.ro/mate10-gimnaziu.html

Iti doresc succes :)