| TheFrogPlays a întrebat:

Întâmpin niște dificultăți foarte mari si chiar imi doresc ca cineva sa ma înțeleagă. Sunt clasa a 8-a si ma îndrept rapid spre examenul de capacitate, am luat 9, 35 la romana si 5, 50 la matematică in simulări. Am foarte multe ore de pregătire și de meditatie la matematică și romana. E deja martie de-abia si nu mai pot efectiv, sper sa inteleaga cineva. Am teme exagerat de multe, foarte mult de invatat, ore multe la meditatii și am momente in care pur si simplu înnebunesc si ma dau cu capul de pereți sau imi vine sa imi smulg parul din cap la cât de greu mi se pare. Nu mai suport sa traiesc in ritmul acesta si simt ca sunt între 4 pereti care nu ma lasa sa fac nimic, nu mai am timp liber absolut deloc. Va rog ajutati-va simt ca innebunesc, imi vine efectiv sa ma duc sa k iau pe câmp, si nu e o gluma, vorbesc serios. Ce pot să fac sa fie totul mai usor? Sa nu mai am senzatia asta de stres continuu a temelor, cum pot rezolva toate aceste lucruri? Va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Si eu sunt a 8 a si te pot ajuta. Invata astea 2 luni jumate dupa ai libertate, adica doar nu o sa dai 2 luni de ****t cu scoala pentru un liceu super bun, in care o sa iti traiesti viata si o sa ai noi prieteni, cel putin cei ce ii am de 4 ani, multi dintre ei de 8 ani, clasa 1, nu sunt compatibili cu mine. Poti face pauze in weekend, deoarece daca o sa inveti tot timpul nu vei putea sa iti relaxezi mintea si vei mentine stresul. Imparte temele, pe zile si Duminica incearca sa fie zi de odihna ca ajutorul uneori mai vine si de la Doamne Doamne, nu doar de la munca continua. Cam atat, ascultati profesorii si parintii si mai si relaxeaza-te, ca daca o ti tot in teme nu o sa scapi de stres, si la examen fi chill si gandeste-te ca trebuie sa scrii tot ce stii tu acolo, poti sa dai de un profesor al dracu care corecteaza si nu cred ca ai vrea sa faci contestatie...si nu te speria de note, cunosc copii care de la 5 au ajuns la 9, dar, in cele mai multe cazuri nota a crescut cu 1p-1.5p chiar la examen fata de simulari, la una dintre materii. Bafta boss, cred ca te-am vazut pe discord, nu stiu de ce dar imi pare cunoscut numele tau, folosesti aplicatia?

| TheFrogPlays explică (pentru AnoNymOuSS11):

Da o folosesc de pe ce grup ma stii?

| AnoNymOuSS11 a răspuns (pentru TheFrogPlays):

Lutu Razvan

3 răspunsuri:
| Strongerthanyou1 a răspuns:

Stai linistit/a, si eu eram stresata enorm in clasa a 8 a si a decurs totul super, nici nu am facut meditatii, trebuie sa iei pauze exact cand simti nevoia, sa iesi, sa te plimbi, sa te mai delectezi cu un film in weekend, si sa le faci din timp sa nu se aglimereze toate! Sau mai simplu, poti ruga pe cineva sa te ajute cu temele la celelalte materii!