| yonel321 a întrebat:

am 14ani, sunt baiat.am o problema.imi ies multe cosuri pe fata, si nu stiu cu ce REMEDIU NATURAL sa dau pe fata pentru a nu-mi mai aparea cosuri. vreau sa-mi spuneti un remediu natural pentru oprirea aparentelor cosurilor, dar nu vreau creme sau operati sau nu stiu eu ce. vreau un raspuns asa:de exemplu: dati cu miere pe fata si nu o sati mai apara(nu stiu daca functioneaza impotriva cosurilor, a fost doar un exemplu).

3 răspunsuri:
| AndddRu a răspuns:

BITER SUEDEZ.- se poate face [ cu ceaiuri] sau se poate cumparabatting eyelashes de la farmacii!happy Sper sa te ajute.
PS: Si eu mi-am dat si mi-a trecut este bun si pentru' racelii sau dureri de cap, febrathinking! Succes'.

| anka a răspuns:

Ai nevoie de doua crengute de cimbru (sfaramate), doua linguri de boabe de chimen, jumatatea de cana de apa fiarta si zeama de la jumatate de lamaie. Amesteca cimbrul si chinemul intr-un bol peste care se pune apa fiarta si zeama de lamaie si astepti 15 minute. Strecoara continutul intr-un borcan si apoi se pune la frigider. Chimenul ajuta la curatarea si tonifierea tenului, iar cimbrul este un bun astringent. Aceasta compozitie se aplica in fiecare dimineata pe fata cat si pe gat, apoi se clateste.
Masca pentru fata: se obtine dintr-un galbenus de ou cu zeama de la jumatate de lamaie, care se amesteca bine si se pune pe fata pentru 15 minute, iar apoi se clateste din abundenta.

| EuTeIubesc a răspuns:

Poi si eu am problema asta.rolling eyes.Dar eu le sparghee heelaughing. Apoi cand se fac bubestraight face Dau cu crema de galbenele[ la farmacii cu 5 lei le gasestihappy ] si de ex daca dai diseara si maine seara, poimaine n.o sa mai ai nimichappy...Dar inainte sa dai, te speli bine pe fata, te stergi cu un prosop, apoi te dai cu crema si dormi asa toata noaptea. Dimineata te speli bine pe fata, dar usorhappy