| s3nz0r a întrebat:

As vrea si eu un remediu impotriva cosurilor... Am incercat si cu unele creme dar nu pra merge. Vreau ceva fara creme... deci ajutati-ma va rog.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

In primul rand - o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Curatarea adecvata a tenului este si ea extrem de importanta. Cel mai bine este sa ne spalam pe fata de 2 ori pe zi (dimineata si seara), nu mai mult! Apoi - Zineryt este un tratament nu bun, ci foarte bun in lupta cu cosurile si prevenirea lor. Ti-l recomand cu incredere! Aici poti citi mai multe despre acest remediu miraculos (zic eu): http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare tot de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, o masca de argila o data pe saptamana, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Succes!

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@s3nz0r, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!winking

| DmnProfesoara a răspuns:

Nuuu...folosi Zineryt.Adik` ti le usuca si ti le face rosii.Itzi vor disparea dup` ctv saptamana., insa iti raman multe urme (mie asa mi-a ramas chiar daca` ultima data cand m`am dat cu zineryt a fost acum 7 luni). Te sfatuiesk sa nu le mai storci (chiar daca` au punct alb). Crede`ma am si ew si unde` nu m`am mai scobit, au disparut singure si nu am mai aparut in locu` ala.Incearka sa eviti sapunurile alea ieftine si proaste. Iar remedilee naturale despre care am auzit au fost usturoiul si sucul de lamaiewinking. Oricum, rezultatul se vede dup` ctv saptamani.

Iti doresc mooooolt noroc:*

| Petronela a răspuns:

Cumpara de la farmacie Zineryt,e foarte bun si se vad rezultatele dupa cateva zile.Ti-l recomand fundita?

| Dorian_3315 a răspuns:

Buna eu folosesc Zineryt e foarte eficient combate si previne cosurile...se vinde la farmacie succes happy (fundita? big grin )

| Lady_4667 a răspuns:

Buna! Pentru inceput trebuie sa ma reduci dulciurile si sucurile acidulate. Unul dintre secretele unei feţe fara cosuri este apa plata. E necesar si pentru sanatate si aspectul estetic sa bei in fiecare zi 1, 5+2 litri de apa plata.
Un remediu natural pentru cosuri este masca de argila.Gasesti la plafar si farmacii.Iti faci masca odata la cateva zile.
Un alt remediu natural este ceaiul de muşetel. Faci ceai de muselel, şi ori te speli cu el pe faţa, ori te tamponezi cu vata imbibata in ceai.
Pentru creme trebuie sa te duci la un dermatolog care iti vede tipul de ten si iti va da exact ce-ti trebuie.
Sper ca iti vor folosi sfaturile mele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotret, dar nhumai in cazuri incredibil de disperate, daca nu, argila.si o igiena foarte buna, fara cola, fara cafea, ciocolata