| Alexandra28Soul a întrebat:

am 15 ani parinti divortati eu in grija mamei aceasta in Italia eu am fost lasata la tutorii mei actuali la bunicii de pe mama. bunica mea ma tine din scurt. vorbeste urat si mereu gaseste un motiv de cearta. ma si bate. si mentionez ca vreau sa ii arat ca nu pot sa suport asa ceva dar nu stiu cum ajutor. du funda pentru cel mai bun rasp

Răspuns Câştigător
| ByMine a răspuns:

Pai,spune-i ca nu mai poti traii in conditiile astea si ca vrei si tu putina libertate, sau nu stiu, doar nu fa porcarii gen"sa iti tai venele" ca te va tine mai din scurt... Aratai ca nu mai vrei so duci asa, sau gaseste o persoana care sa tina la tine, gen iubit sau o prietena foarte buna happy Daca vrei uite id meu : lariane. evelin Poti vorbi cu mine cand ai tu chef tongue

| Alexandra28Soul explică (pentru ByMine):

Multu' :* si da am pe cineva care ma iubeste si vrea sa ma scoata din situatia asta dar eu am doar 15 ani si el 17. ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

Iti faci curaj si ii spui tot ce simti fara mila.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna Lexu,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista chiar aici pe TPU cinea care este cel mai in masura sa te ajute, te rog sa intrii la adresa de mai jos si sa postezi acolo intrebarea, succes si capul sus ca avem o viata de trait!
http://www.tpu.ro/useri?s=TelefonulCopilului&o=rank_asc

| alixD a răspuns:

Buna.Incearca sa-i faci pe plac bunicii tale cand tipa ea tu sa-i vb frumos sa nu ii raspunzi si incearca sa o ajuti la cv poate vede ce fel de pers esti si nu te v'a mai tine din scut.Bafta:*

| Alexandra28Soul explică:

Soul_alexandra