| AlexandruExTreMe a întrebat:

Buna am 15 ani si imi plac energizantele si nesscafeurile.Nu le combin, adica sa beau in aceeasi zi si ness si energizant.Dar lucrurile aste sunt ceva periculoase pentru varsta mea? Energizante beau din astea mai slabute cum ar fu glontz, hell.

Răspuns Câştigător
| Grrrrrro a răspuns:

Ai mare grija pentru ca ness-urile si energizantele fac rau la inima! :D
'Bauturile energizante sunt etichetate gresit, sustin specialistii. Ele nu ne energizeaza, ci ne stimuleaza. Cei mai expusi sunt, in acest caz, copiii, ei fiind cei care trebuie sa se fereasca de astfel de bauturi. Cercetarile arata ca ele nu aduc nimic benefic sanatatii noastre. De fapt, conform Fox News, combinatia de substante chimice este periculoasa pentru sanatatea oamenilor, punandu-le uneori viata in pericol. Unele dintre efectele lor secundare sunt de-a drepturl ingrijoratoare: bataile inimii cresc, apare hipertensiunea arteriala, anxietatea, durerile de cap se fac si ele tot mai simtite, iar obiceiul legat de somn este perturbat.'
Citeste mai multe aici: http://www.ziare.com/articole/bauturi+energizante+periculoase

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cam periculoase pentru varsta ta, ai grioja sa nu te trezesti mai tarziu cu palpitatii la inima

| jj95 a răspuns:

Salutare, pai energizantele si nesscafeurile nu sunt periculoase pentrutine happy, sunt periculoase pentru toata lumea nu conteaza ce varsta ai, de exemplu stii din ce e facut un energizant? daca nu uitata la ingrediente data viitoare: taurina ai idee ce e? este urina de taur, iar de nesscafe nu pot sa zic ca sunt foarte bune iti afecteaza somnu happy daca vrei ceva energie zic eu ca mai bine ei o tableta de ciocolatawinking
bafta

| Florentinalory a răspuns:

Daca nu faci abuz nu e nici o problema...