| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 15 ani si sunt cu o fata impreuna de vreo 2 ani.Ea ma iubeste foarte mult dar eu sincer nu mai am sentimente asa mari pentru ea.Eu imi doresc sa cunosc si alte fete, sa o iau de la inceput cu altele dar nu stiu ce sa fac deoarece ea sigur ar intra in depresie daca as face asta.Tin la ea foarte mult dar doar ca la o prietena.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Dragostea adevarata o intalnesti o data in viata, daca nu ai alte motive s-o parasesti n-o face pentru ca nu cred ca vei mai intalni una ca ea, crede-ma vorbesc din experienta, am aproape de 2 ori varsta ta, am trecut si eu prin asta si nu mai pot reface greseala dar tu inca nu ai gresit, n-o face ca vei regreta!
Stiu e naspa sa ramai de la varsta asta cu o fata dar mai bine asa decat sa se joace cineva cu tine!
Incearca sa-ti trezesti sentimentele fata de ea, fi cu ea mai mult timp, observ-o, cauta la ea ce te-a facut sa te indragostesti de ea, va merita!
Sper ca te-am convins, daca nu vei suporta consecintele! Bafta!

3 răspunsuri:
| Liiiax99 a răspuns:

Daca vrei sa intalnesti si alte fete inseamna ca esti...
Dragostea nu o faci in 3 sau 4, si doar in 2.
Daca voiai sa fi cu aceasta fata trebuia sa fi pentru totdeauna dar nah.
Spune-i ca nu mai ai sentimente pentru ea si vrei sa fiti numai amici, foarte buni amici.

| Biancaalone a răspuns:

Pai...fa pe dracu in patru si spune-i! Spune-i ca trebuie sa se sfarseasca si ca veti ramane prieteni buni! Stiu ca va suferi, dar decat o minciuna dulce mai bine un adevar crud! happy

| sunshineeeee a răspuns:

Pai,daca te vei despartii de ea,te va uita cu siguranta, va plange ce va plange si dupa te va uita, iar tu n-o sa mai intanlesti fete care sa te iubeasca atat de mult, dar daca tot spui ca nu mai ai aceleasi sentimente si nu vrei sa-i frangi inima, atunci fa-o pe ea sa se desparta de tine.happy