| shanela a întrebat:

Buna am 15 ani si sunt fata si cu toate ca parintii mei imi dau tot ce vreau vara aceasta vreau sa muncesc undeva.deci unde credeti ca as putea sa fiu„ angajata"
? sugestii, idei, pentru ca cu toate ca imi place viata in puf, vreau sa vad si eu cum e sa muncesti pentru niste banuti mersi anticipatkisssi fara glume

6 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Promoter,reprezentant avon/orifflame sau alta firma de cosmetice. insa stiu ca trebuie sa ai peste 16 ani ca sa poti sa lucrezi fara acordul parintilor. cei sub 16 ani trebuie sa aiba acordul lor. asa stiu...

| deniisu a răspuns:

Pai ai putea sa lucrezi intr-un magazin de haine sau intr-un bar,cafenea, cofatarie, resturant.sau la un supermarket.numa sa te primeasc.ca trebuie sa ai 16 anihappy eu cred ca ma duc vara asta intr-un bar ca barmanitahappy

| ZZG a răspuns:

Pai n ai prea m ulte optiuni la varsta asa, ai putea sa te angajezi ca si promoter dar primesti aprox 12 lei la 2 ore.ai putea sa muncesti pentru banii pe care ti i dau parintii.gen spalat vase, facut curat sau chestii de genu. sper ca ti am fost de ajutor.toate cele bune:*

| adriana996 a răspuns:

Inscriete ca reprezentant la avon happydaca esti de prin oras vei avea succes! daca esti din sv contacteaza-ma si te inscriu eu!

| k4Zy a răspuns:

Ar mai trebuii sa astepti un an. De la 16 ani o sa poti fi angajata fara probleme.Eu ti-as recomanda postul de ospatarhappy

| angy_2105 a răspuns:

La varsta asta? NU te angajeaza nimeni