| DeeaLoveAngels a întrebat:

Am 15 ani si vara aceasta vreau sa imi iau un job part-time de impartit pliante. Sunt din Bucuresti. Imi poate spune cineva unde sa ma adresez? Adica daca stiti oferte, va rog, spuneti-mi si mie. In ziare, nu este nimic in afara de oferte de videochat, iar pe internet tot ce gasesc este pentru studenti. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| HappyYoyo a răspuns:

La 15 ani nu poți avea încă contract de muncă. 16 ani este vârsta minimă. încearcă să te adresezi celor printează pliante, dar nu cred că ai șanse prea mari până la 16 ani să obți vreun job. e prea riscant pentru angajator.

| DeeaLoveAngels explică (pentru HappyYoyo):

Am prieteni si cunostinte de varsta mea care lucreaza tot asa, la pliante. Stiu ca la varsta mea nu este legal, dar nici nu vreau toata vara sa ma plictisesc acasa, cand pot face ceva util. Multumesc oricum!

| HappyYoyo a răspuns (pentru DeeaLoveAngels):

Păi atunci roagă-le să te ia și pe tine în echipă!