| Secreata_Ioana_1993 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa plec in Grecia cu familia.Pot sa plec cu buletinul?
Fundaaa!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti pleca, dar cu cartea de identitate (nu poti avea buletin, s-au scos de vreo 20 de ani).

3 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Dacă mergi cu familia,(ambii părinți) poți fără probleme, dacă pleci cu un singur părinte ai nevoie de on înputernicire pe care o fac părinții, dacă mă ține memoria, la notar.

| Sidonia07 a răspuns:

Nu e mai normal sa.ti intrebi parintii, ma indoiesc ca nu stiu!

| P3TR3 a răspuns:

Nu e adevarat, poti pleca la orice varsta din tara cu ambii parinti.
Trebuia doar la vama semnatura din partea mamei si tatalui. happy
Am niste vecine care la 6 ani au plecat din tara fara carte de identitate sau pasaport...doar pe semnatura.
P.S : Semnatura trebuie din partea amandurora dintre parinti pentru ca se zice ca din Romania se face asa-zisul "trafic de persoane" cu minori... sad pacat sad
Dar stai calma, daca esti cu familia mergi linistita happy