| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani (1, 63, 49 kg menstruatie de 4 ani) și o să merg la strand cu colegii mei dar: nu am sani absolut deloc, chiar dacă rudele mele au.
Puteți citi povestea asta si in întrebările anterioare. Până acum, pe sub bluze purtam cate 2 sutiene cu burete suprapuse ca să pară că am sanii la fel ca ai celorlalte fete din liceu. Știu că e o prostie, dar nu ai cum să te simți bine în pielea ta când și fetiţele de clasa a 5-a umplu un sutien măcar de cupa A, iar mie nici bustierele nu îmi vin.
Deci ideea e că la strand vreau sa port un sutien foarte mare prin care sa nu se vada lipsa mea de sani si am probat până acum toate modelele si nici măcar cele mai mici sutiene de baie, AA, și astea îmi sunt mari, apăi eu vreau să pară că am cupa B spre C, ca până acum. Nu stiu ce să mă fac, vreau neapărat să merg cu ei...
Poate îmi dați linkuri să comand ceva, orice ce m-ar putea ajuta să creez iluzia unor sani mari fără ca ei să bănuiască ceva
Mai e ceva, peste sani am vreo 65 de cm si talia mea e 60...sa va faceti o idee despre aspectul meu fizic+ că la fund am cam 100 cm

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cam asta ai tu nevoie:
http://www.olx.ro/oferta/sani-silicon-IDbY0in.html#15958263f9
http://www.aliexpress.com/item/32918062850.html
http://www.aliexpress.com/item/32803935390.html
http://www.aliexpress.com/i/32787852608.html
Doar că nu cred că e bine să creezi o imagine falsă a ta; vei avea de suferit pe urmă, în momentul când vei ajunge să ai pe cineva cu care să vrei să „mergi mai departe" dar faptul că realitatea ta fiziologică e alta decât cea vizibilă te va împiedica.
Mult mai bine ar fi să cauți să te obișnuiești cu tine așa cum ești și crede-mă, sunt(em) destui cei care văd fetele cu sânii (foarte) mici drept cele mai sexy din lume!

| Plato a răspuns:

Doamne fereste...
Auzi la ea, silicoane. Mai, fetito, atata e mandria ta? Tu, ca femeie, reprezinti doar niste sani? E tot ce ai de aratat? De ce nu te ingrijesti mai bine de creier, sa fii o femeie independenta, inteligenta si respectata? Valoarea ta de femeie sta in niste grasime atarnata de piept? Sau, mai grav, de niste silicon?

Unde, Doamne iarta-ma, ajungem? De unde mentalitatea asta, mai, fetito?! Chiar nu ai deloc stima de sine, demnitate, pe tine de defineste doar fizicul? Exact asa vei fi si in ochii viitoriilor parteneri: un corp, un obiect sexual, atat. Daca tu nu te apreciezi pentru cine esti, pentru suflet, pentru inteligenta, pentru caracter, atunci la fel vor face si cei din jurul tau, fetito.
Valoarea unei femei sub nicio forma nu e determinata de aspecte atat de superficiale, efemere si nesemnificative. Va injositi in ultimul hal, apoi aveti pretentii. In primul rand trebuie sa te respecti tu pe tine, fetito. Tu in clipa asta iti bati joc efectiv de demnitatea ta.

Apoi ne intrebam de ce sunt facute femeile nu stiu cum. Pai daca va recomanda doar sanii si fundul, ce naiba?
Puneti, mai, accent pe caracter, inteligenta, suflet. Aia te defineste. Asta bineinteles, daca vrei sa fii o femeie demna. Daca vrei sa fii obiectul sexual al unor libidinosi, un bibelou fara opinii, continua pe drumul asta, supune-te standardelor ridicole de frumusete ale societatii.

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru Plato):

Din întrebarea mea ai dedus toate astea? Nu ai idee despre cum sunt eu in rest, despre ce caracter am sau cum gandesc. Ai răspuns degeaba

| Plato a răspuns (pentru Eiwhwbsbd):

A fost suficient cat sa vad cum gandesti. Daca te gandesti la silicoane, e clar ca sunt niste minusuri in gandire. E clar ca esti superficiala.
E pierderea ta ca nu vrei sa inveti nimic din ce ti-am zis, ti-ar fi prins bine. Asa ramai in continuare un obiect fara opinii, gol in interior.

| ywar a răspuns:

De ce vrei tu sa pari altceva decat esti?
De ce vrei sa pui ceva ce nu e natural?

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru ywar):

Uite...nu am de ales, până acum am purtat numai bureti in sutien si colegii asa ma știu nu pot fi altfel acum. Imi pun in viitorul apropiat silicoane, am auzit ca e legal de la 16 ani.

| ywar a răspuns (pentru Eiwhwbsbd):

Parerea mea de barbat care e trecut prin viata... stai cumintica. Ai 16 ani si asteapta sa mai cresti si vezi cum vei evolua. Nu face prostii pe care ulterior le vei regreta.
Cne te va iubi te va iubi si daca nu vei avea sani...

| pinkyypromise a răspuns:

Din ce ai spus, pare ca fundul ar distrage atentia de la faptul ca nu ai sani. Nu trebuie sa te complexeze chestia asta. In viata trebuie sa defilezi cu ce ai. In plus, in niciun caz nu poti maschezi chestia asta cu un stuien prea mare, ca s-ar vedea clar ca e fake. Cel mai pretios sfat pe care ti-l pot da este "invata sa te accepti si sa te iubesti asa cum esti, aaand "kill them all with your confidence".winking