| Suciu_Diana_1992 a întrebat:

Hei buna TPU, eu sunt Diana si am aproape 13 ani, pe 17 iulie e ziua mea de nastere si sunt in clasa a 6 a.
Astazi am fost cu bff la un magazin de haine,pantofi, rechizite, etc. Am vazut ca se uita pe la sutiene asa ca m-am uitat si eu, am probat 2 si mi-am cumparat unul (este masura 32),nu sunt destul de bine dezvoltata,iar sutienul este nu chiar foarte mare,adica sta pe spate, si bretelele la fel, doar ca nu stiu ce vor spune colegii si mama cand vor vedea pentru ca nu am mai purtat niciodata sutien!
Este o diferenta, eu port 29 la sani, iar sutienul este 32, ce parere aveti este bun pentru mine,si nu stiu ce vor spune colegii cand vor spune ca port sutien (adica se vede,sanii sunt mai mari cu sutienul, are si burete), iar mamei imi este rusine sa ii spun! Astept raspuns despre sutien, colegi si mama! Dau funda-fara raspunsuri stupide. Puup

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

E normal sa porti sutien la varsta ta, mai ales daca esti "dotata". Eu la 12 ani purtam bustiere, iar la 13 am inceput cu sutiene. Atata timp cat nu iti e larg e bine. Pe viitor incearca sa iti iei marimea potrivita si sa nu te lasi dusa de multimea de culori si modele. In principal trebuie sa ai culorile alb, negru si crem. Apoi poti sa iti iei si altele

| Suciu_Diana_1992 explică (pentru devilshelp):

Eu il am pe cream, vu buline negre! Crezi ca e ok sa fie cu 2 masuri mai mare? Adica eu il am 32 si sanii sunt de
29! Crezi ca e ok sutienul?

| Suciu_Diana_1992 explică (pentru devilshelp):

E cream (dar crezi ca e ok sa port un sutien cu 2 masuri mai mari adica am la sani 29 si la sutien 32?) laughing))))) ppaaa

| devilshelp a răspuns (pentru Suciu_Diana_1992):

Daca nu se vede ca iti e mare nu are nimic

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si eu cam tot pe la 12/13 aminceput sa port deci nu vad ce e anormal. Mai bine sa porti sutien decat sa se vada altele prin bluza, zic si eu. Daca ti-au crescut si dezvoltat sanii e normal sa porti si maica-ta ar trebui sa fie suficient de sanatoasa la cap sa realizeze ca de la o varsta e nevoie. daca iti zice ca nu, probabil ca n-ai nevoie si atunci nu ai de ce sa porti.