| Suki08 a întrebat:

Buna, am 16 ani, iar prietenul meu 19, vrem sa ne mutam impreuna datorita parintilor, care nu ne inteleg ca ne iubim si vrem sa ramanem impreuna, decat sa-mi spuneti ca o sa regret si chestii mai bine nu raspundeti. Vrem sa plecam intr-un oras sa stam in chirie si el sa se angajeze, eu nu cred ca pot...nu? Sau sa se angajeze el sofer pe Romania si merg si eu cu el, zic ca avem cum sa ne descurcam si singuri nu? Cu toate cheltuielile, el mai are vreo 1000€ stransi, ca sa avem intre timp, ce zicem, e ok? O sa ne descurcam? Zic ca altii au fost mai saraci si aveau si copii si tot au realizat ceva in viata

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce o sa te mai injuri singura pe la 20 de ani+ pentru cat de putin te-a adus acum

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

Te-a dus capul acum*

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti atat de naiba si departe de realitate... atat de departe de realitate si ce ai sa mai plangi toata viata pentru greseala pe care esti pe cale sa o faci.

Aia 1000 de euro zboara pe fereastra la prima chirie.
Crezo ca la 19 ani poate castiga ca sofer atat de mult cat sa intretina si un copil?
La 16 ani sa iti bati joc de viata ta si de educatia ta pentru pofta de a avea un penis?
Sa mergi si tu cu el prin tara? te cara in portbagaj? Sau nici macar nu stii ca pana la 21 ani nu poti avea permis de sofer profesionist si maxim sa lucrezi pe o duba prapadita.

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu e ok. Esti minoră si ii pui în pericol statutul social de la 19 ani. Tu chiar il iubesti? Nu demonstrezi nimănui asta,nici macar tie. Tu vrei sa pleci. Nu pare ca i vrei binele. Dacă nu ti asculti părinții,în doi ani crezi ca nu se vor plânge la poliție? Au dreptul si obligatia sa raspunda fata de tine. Dacă tu ai propria grija de la vârsta asta, de ai tai părinți care te au crescut de ce nu poti avea? Poti avea o relație serioasă ca si marea majoritate, fără complicatii si angajamente.
Prietenul tău ar trebui să țină de bani dacă vrea sa aiba parte de ei in viata asta. Lăsați chiriile in alt oras dacă nu e neapărat necesar. El va munci mult pentru banii aia si asta pentru ca nu se tine de scoala. Nu, nu o sa va descurcati. El te va întreține pe tine si el nu poate răspunde nici macar pentru proprii copii de la o asemenea varsta, cel puțin din punct de vedere moral.
Tu mai ai 2 ani, esti considerată o tânără minoră. Nu esti orfana si daca nu vrei sa ajungi pe la casa de copii, rămâi alaturi de părinții tăi. Tot împreună cu el esti.

| Justme1997 a răspuns:

Stai acasă până te mai coci și vezi tu dacă mai rămâneți. Pe niciun adolescent nu îl înțeleg părinții, nu e nimic nou

| PumpkinDoll a răspuns:

Corupere de minori.Parintii tai se pot duce la politie si n-ai vrea asta.Asteapta si tu pana faci 18

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Eu zic să-ti vezi de școală până faci 18 ani. După faci ce vrei, dacă chiar insiști.

| Ancaandra a răspuns:

Eu am trecut prin ce treci tu. Dar părerea mea e sa rămâi lângă ai tai. Va vedeți pe ascuns. Mai bine aștepți așa 2 ani decât sa îl vezi in pușcărie mai ales dacă ați întreținut și relații sexuale. Nu zic nimic cu răutate dar eu cred ca îl preferi lângă tine nu 5-10 ani la " facultate’"