| Dany_Flavius_2001 a întrebat:

Buna am 16 ani. și.am varicelă de 5-6 zile.mă mănâncă.ce e normal... și mă doare gâtul.ce pot face? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Sa nu scarpini pentru ca iti raman semne

| Vanishgold a răspuns:

Folosește mixtura mentolata, te dai cu ea peste tot unde te mănâncă. Vei arăta ca un panda, dar scapi de mâncărime. E important să nu te scarpini prea mult că întârzii procesul de vindecare și rămân și semne urâte. Stai cuminte și încearcă să-ți distragi atenția.

| miria920 a răspuns:

Bună Dany, ar trebui sa mergi la doctor de siguranță, sa-ti iei medicamentele si sa nu te scarpini când te mănâncă. E normal sa te doară si gâtul, dar după ce scapi ai scăpat de tot. Însănătoșire grabnică!